ŻYCZLIWOŚĆ MA MOC

W dniach 21-25 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Życzliwości zorganizowany w związku z odbywającym się Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień. Oryginalna nazwa święta brzmi „Hallo World” i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Przesłanie akcji jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta, w każdym z nas drzemią przecież niewyczerpane pokłady dobra.

Pierwszym akcentem promującym życzliwość w szkole był Żółty Poniedziałek. Tego dnia na korytarzach, na przekór szarej, listopadowej aurze, dominował kolor żółty a symbol uśmiechniętej buźki od rana towarzyszył uczniom na udekorowanych ścianach. Ale to nie wszystko, co działo się w tym tygodniu. Z ważniejszych wydarzeń nie można pominąć godzin wychowawczych, na których nauczyciele przeprowadzili dyskusje na temat życzliwości, konieczności okazywania innym szacunku i korzyści, jakie wypływają z miłej postawy wobec ludzi. Ciekawym pomysłem była „Życzliwa Poczta”, dzięki której wymieniano się miłymi listami. Przygotowano również „zrywki” z dobrymi słowami do wzięcia na fajny humor. Każda klasa w miły i zaskakujący sposób okazała innej klasie, że tego dnia można być nieprzewidywalnym i okazać swoim koleżankom i kolegom dużo życzliwości. Rozdano prezenty w postaci kolorowych serc, zakładek, słodkich pyszności, zaprezentowano przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek", śpiewano piosenki. Bardzo dużą atrakcją zarówno dla młodszych, jak i starszych uczniów była fotobudka, w której dzieci mogły zrobić sobie śmieszne, uśmiechnięte zdjęcie. Na koniec panie kucharki sprawiły wszystkim wspaniałą niespodziankę: upiekły pyszne, uśmiechnięte ciasteczka.

To był wspaniały tydzień!

Dobre słowa i uczynki nie kosztują dużo, a czynią wiele dobrego. Niech uśmiech i życzliwość towarzyszy nam każdego dnia.