Gra miejska z Mikołajem Kopernikiem w tle

5 grudnia dzieci z klasy II uczestniczyły w grze miejskiej z Mikołajem Kopernikiem w tle. Były zadania z wiedzy o układzie słonecznym, orientacji w terenie, działania z mapą, wizyta w obserwatorium, a wszystko to w zimowej scenerii pięknego Kołobrzegu. Wielką atrakcją okazał się pobyt na placu zabaw, na którym dzieci wytropiły prawdziwego Mikołaja.

Tradycje andrzejkowe

Andrzejki u pierwszaków - to przede wszystkim wróżby na wesoło i dobra zabawa, a przy okazji rozwijanie zainteresowań tradycjami.

Koncert umuzykalniający

GAMA NIEZWYKŁA DAMA to tytuł kolejnego koncertu umuzykalniającego. Tym razem dzieci były świadkami zabawnych historii gamy i pana Zbigniewa, a tym historiom towarzyszyły skrzypce, altówka i puzon.

ŻYCZLIWOŚĆ MA MOC

W dniach 21-25 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Życzliwości zorganizowany w związku z odbywającym się Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień. Oryginalna nazwa święta brzmi „Hallo World” i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Przesłanie akcji jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta, w każdym z nas drzemią przecież niewyczerpane pokłady dobra.

Szkolny Tydzień Życzliwości

ŻYCZLIWA POCZTA - pisanie papierowych listów w dobie cyfrowej to czynność dość rzadka. Nasi uczniowie jednak dość chętnie skorzystali z tej formy przekazania dobrych, ciepłych słów w ramach Szkolnego Tygodnia Życzliwości.

OD ZIARENKA DO BOCHENKA

W poniedziałek, 20 listopada, klasy I-III poznawały różne gatunki zbóż uprawianych w Polsce za sprawą dr inż. Piotra Prusa z Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich. Dzieci miały możliwość porównywania kłosów różnych zbóż. Widziały dawne oraz współczesne maszyny ułatwiające rolnikom wszelkie prace rolne.