Paczka dla DZIECIACZKA

Szkoła Podstawowa nr 9 w Kołobrzegu organizuje zbiórkę "Paczka dla DZIECIACZKA".

Posiłki dla uczniów w szkołach w roku szkolnym 2023/2024

Centrum Usług Społecznych w Kołobrzegu zaprasza rodziny z dziećmi w wieku szkolnym zamieszkałe w Kołobrzegu do składania wniosków o przyznanie posiłków uczniom w czasie nauki w szkole.

Omdlenia

Powstaje na skutek chwilowego przerwania dopływu krwi do mózgu lub spadku ilości tlenu dostarczanego do mózgu. Typowy dla omdlenia jest jego gwałtowny początek, krótki czas trwania i samoistne całkowite ustąpienie (pełny powrót świadomości następuje zwykle w ciągu kilku minut).

ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ PAPIEROSA

Światowy Dzień Bez Papierosa obchodzony jest 31 maja. Dzień ten jest okazją do zwrócenia uwagi na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Światowy Dzień Bez Papierosa został ustanowiony przez WHO w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi przez palenie papierosów.

APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ

Czterech nauczycieli z naszej szkoły ukończyło szkolenie i uzyskało certyfikaty uprawniające do prowadzenia rekomendowanego programu profilaktycznego "APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ".