TransPort Literacki

W piątek 7 czerwca klasa I i II pojechała do RCK w Kołobrzegu na wydarzenie w ramach 29 edycji najstarszego festiwalu literackiego w Polsce TransPort Literacki. To międzynarodowe wydarzenie zrealizowane zostało pod patronatem Pani Prezydent Miasta Kołobrzeg, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego, Ministerstwa Kultury oraz Unii Europejskiej.

Spotkanie odbyło się w formie widowiska scenicznego, przygotowanego przez aktorkę Białostockiego Teatru Lalek-Zuzannę Galińską z muzyką na żywo wykonaną przez Malinę Maderę. W ramach tego wydarzenia dzieci wysłuchały książki "Pies, który rozweselił smutki" łotewskiej autorki Rūty Briede. Obejrzały dedykowane do nich filmiki od autorki książki i ilustratorki - Eliny Brasiliny. W spotkaniu udział wzięła także tłumaczka-Agnieszka Smarzewska. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w widowisku, współpracowały z osobą prowadzącą, razem śpiewajc piosenkę.

Na zakończenie, chętne dzieci wypowiadały się na temat nowej książki, udzielając odpowiedzi pani redaktor z Polskiego Radia.