Spotkanie i warsztaty plastyczne z ilustratorką książek dla dzieci Małgorzatą Flis

Dnia 05.10.2015r uczniowie z klasy III a odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Kołobrzegu. W tym dniu zwiedzili wypożyczalnię, a w niej przygotowaną wystawę „Książki zakazane” oraz czytelnię multimedialną i czytelnię czasopism. Głównym punktem wizyty było spotkanie i warsztaty plastyczne z ilustratorką książek dla dzieci Małgorzatą Flis. Pani Małgorzata opowiadała o swojej pracy. Wprowadziła uczniów w tajniki sztuki plasyczno – malarskiej, rysując postacie zwierząt. Ciekawie opowiadając rysowała świstaka o nazwie Gwizdek, zwierzęcego bohatera z serii książek o zwierzętach, autorstwa Barbary Gawryluk. Dzieci miały okazję również obserwować etapy powstawania rysunków bajkowych stworów występujących w legendach tj. Smok Wawelski i Bazyliszek.
W drugiej części spotkania pani Małgorzata zaprosiła dzieci do wykonania ilustracji pastelami do fragmentów wiersza Ludwika Jerzego Kerna „Na kanapie”. Efektem pracy uczestników warsztatów była kolorowa wystawa prac przedstawiających ulubione czworonogi.

Dzieci podziękowały p. Małgorzacie za spotkanie i mile spędzony czas.

Koordynatorem wyjścia do biblioteki była pani Mariola Nadziejko.  Spotkanie odbyło się w ramach współpracy Biblioteki Szkolnej z Miejską Biblioteką Publiczną w ramach II Kołobrzeskiego Festiwalu Książki.

Comments are closed.