Wizyta Biedronek w bibliotece szkolnej

Dnia 02 kwietnia 2015 r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień książki dla Dzieci, dlatego też dnia 26.03.2015 r. nasze małe Biedroneczki odwiedziły bibliotekę szkolną .

Dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta w tak magicznym miejscu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym  na półkach. Pani Bożenka zapoznała dzieci z funkcjonowaniem biblioteki, księgozbiorem oraz  przeczytała ciekawą książeczkę o,, Kubusiu Puchatku’’. Rozbudzanie zainteresowania książką jest bardzo ważne w rozwoju dziecka. Cenne informacje, które zdobywa się poprzez czytanie książek są nieocenione – to kopalnia wiedzy. Bezpośredni kontakt dzieci z miejscem, w którym można wypożyczyć książkę, rozbudza wyobraźnię i poszerza wiedzę.

Na zakończenie spotkania maluszki podarowały Pani Bożence piękne kwiatki i wróciły bardzo zadowolone do swojego przedszkola J. Następnie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny związany z Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci pt.,, Moja ulubiona postać z bajki’’.

W konkursie tym brały udział dwa oddziały przedszkolne 3-4 latki oraz 5-6 latki. Wszystkie biedroneczki zajęły I miejsca, natomiast w grupie starszej :

I miejsce- Szymon L.

II miejsce- Nikola B., Marcel S.

III miejsce- Sandra R., Martyna G., Karolina Z.

Wyróżnienia- Gabriela M., Oliwia K., Aleksandra P.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w następnych konkursach.

 

A. Świtlicka, M. Suchorska

Comments are closed.