MISTRZOWIE WOJEWÓDZTWA I EUROREGIONU

W dniu 30 maja w Hali Milenium odbył się Finał XIV Konkursu dla Dzieci i Młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć”, pod honorowym patronatem Pani Agaty Kornhauser-Dudy.

W konkursie wzięli udział reprezentanci wielu przedszkoli i szkół z województwa zachodniopomorskiego. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w przypadku zranienia i silnego krwotoku, krwotoku z nosa, porażenia prądem, omdlenia, utraty przytomności, a także umiejętnościami radzenia sobie podczas burzy i powodzi, sposobu wzywania pomocy i służb ratunkowych, napotkania niewybuchu czy niewypału, podejrzanego bagażu w miejscu publicznym, zasłabnięcia w pociągu, a także znajomością roślin trujących, bezpiecznego wypoczynku nad wodą, zachowania podczas jazdy autobusem i sytuacji użycia hamulca bezpieczeństwa w pociągu.

Niesamowitą postawą w walce o najwyższe lokaty odznaczyli się nasi uczniowie.

Reprezentacja w kategorii zerówek w składzie: Hanna Satro, Jan Janiszewski i Kacper Helmin po wspaniałej walce zajęła IV miejsce.

Reprezentacja w kategorii klas I-III w składzie: Karolina Zienkiewicz, Oliwier Pejka i Marcel Synowiec zajęła I miejsce i zdobyła tytuł Mistrza Województwa Zachodniopomorskiego i Mistrza Euroregionu Pomerania w Edukacji dla Bezpieczeństwa Ekologicznego.

Reprezentacja w kategorii klas IV-VI w składzie: Jagoda Heinrich, Gabriela Mróz i Sebastian Niemira zajęła I miejsce i zdobyła tytuł Mistrza Województwa Zachodniopomorskiego i Mistrza Euroregionu Pomerania w Edukacji dla Bezpieczeństwa Ekologicznego.

Obie zwycięskie drużyny otrzymały również cenne Puchary – Nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Oprócz dyplomów i pucharów zwycięzcy otrzymali mnóstwo drobnych upominków.

Ogromnie gratulujemy wspaniałej postawy i zwycięstwa.

Ewa Bura, Iwona Złotnicka

Comments are closed.