III DEBATA UCZNIOWSKA I HAPPENIG

DZIEŃ PRAW DZIECKA

Dnia 20.11.2017 reprezentacja naszej szkoły Zuzanna Bonar , Julia Kozakiewicz i Daria Majewska wzięły udział w międzyszkolnej debacie  o prawach dziecka. Głównym tematem dyskusji było m.in. prawo do rozwoju osobowości i kształtowania światopoglądu, prawo do wyrażania własnego zdania, prawo do nauki, prawach do wychowywania w rodzinie oraz prawie do ochrony przed przemocą i poniżaniem.

Nasi paneliści wykazali się ogromną wiedzą i w sposób ciekawy zaprezentowali prawo do rozwoju osobowości. Podczas debaty wyłoniła się dyskusja na temat wskazywania odpowiednich ścieżek pomocnym dzieciom w sytuacjach zagrożenia oraz wzmacnianie i kształtowanie pozytywnych kontaktów z rodzicami. Ponadto dużym zainteresowaniem okazało się pytanie czy należy zadawać prace domowe. Uczniowie przedstawiali swoje argumenty a specjaliści rzeczowo i fachowo odpowiadali na zapytania panelistów.

Po zakończeniu debaty uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez Urząd Miasta i Urząd Gminy.

HAPPENING DZIECI MAJĄ PRAWA

W tym samym dniu klasa IV wzięła udział w happeningu organizowanym na placu Ratuszowym w Kołobrzegu. Swoją obecnością zaszczycił nas Prezydent Miasta p. Janusz Gromek oraz prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci p. Adam Swat. Podczas spotkania zostały zaprezentowane prawa dziecka oraz ich potrzeby.

Agnieszka Kuczera

 

Comments are closed.