ZAJĘCIA OTWARTE U BIEDRONECZEK-CZY JESTEŚ DUŻYM CZY MAŁYM PRZEDSZKOLAKIEM BĄDŹ DUMNY Z TEGO, ŻE JESTEŚ POLAKIEM

W związku z 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę dnia 19.10.2018 r. w grupie Biedroneczki  zostały przeprowadzone zajęcia otwarte dla rodziców o tematyce patriotycznej- ,,Co to jest Polska?”.

Maluszki wysłuchały wiersz Czesława Janczarskiego „Co to jest Polska”, następnie wspólnie z rodzicami wykonały plakat związany z naszą Polską. Wytłumaczyły misiowi, że Polska to wszystko co nas otacza

Dzieci zapoznały się z flagą, godłem Polski i hymnem narodowym. Biedroneczki razem z rodzicami oraz młodszym rodzeństwem wyruszyły w podróż po różnych zakątkach Polski przy piosence „Jesteśmy Polką i Polakiem” Dowiedziały się jak nazywa się kraj, w którym mieszkają.  Wspólnie z rodzicami wykonały flagę.

Wszystkie podejmowane przez nauczyciela działania miały na celu wychowywanie naszych przedszkolaków na małych patriotów poprzez budzenie świadomości i przynależności narodowej, dostrzeganie piękna i wartości polskiej tradycji i kultury oraz rozwijanie zainteresowań pięknem i bogactwem kraju w tym szczególnym roku – 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dziękujemy rodzicom za wspólną pracę i miłe spędzenie czasu.

A. Świtlicka, M. Suchorska

Comments are closed.