DZIEŃ BIAŁY

9 stycznia nasze maluchy śpiewem i zabawami uczciły kolor śnieżnie biały. Biorąc pod uwagę, że za oknem niestety nie ma śniegu…nasze zajęcia choć trochę pokierowaliśmy w stronę zimy i zimowych zjawisk pogodowych.

Na początku zajęć dzieci rozwiązywały zagadki, których rozwiązaniem były rzeczy, przedmioty i zjawiska związane z kolorem białym. Następnie na rozgrzewkę kilka ćwiczeń logopedycznych, związanych m.in. z dmuchaniem na papierowe gwiazdki. Następnie porozmawialiśmy sobie o kolorze białym i o tym, co może być w tym kolorze, z użyciem przyniesionych przez dzieci białych produktów. Biedroneczki próbowały jak smakuje cukier puder, a te odważniejsze jak kwasek cytrynowy. Porównywaliśmy sobie również konsystencję soli, mąki, zwykłego cukru oraz ryżu.

Dzieci improwizowały taniec śnieżynek na wietrze przy pomocy pasków bibuły oraz wesoło, tradycyjnie tańcowały z balonami, które też chwilami były śnieżnymi kulami, które musieliśmy ostrożnie przenosić w różne miejsca.

Na zakończenie zajęć dzieci wykonały bałwankowy obrazek przy użyciu pasty do zębów oraz zajęły się zajadaniem pysznych i zdrowych kanapek ryżowych z białym serkiem, a także białych smakołyków przyniesionych przez rodziców, za co dziękuuuuujemy.

Jak zawsze było radośnie i……..głośno. Popatrzcie!

M. Suchorska, A. Świtlicka

Comments are closed.