BIEDRONECZKI UCZĄ SIĘ PIERWSZEJ POMOCY

Dnia 07.03.2019r. w ramach programu ,,Bezpieczny Przedszkolak’’  nasze Biedroneczki odwiedził tatuś Mai pan Piotr , który jest strażakiem. Opowiedział przedszkolakom, w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały  pana ratownika dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia czy  utraty przytomności. Maluszki  nauczyły się a 4-latki przypomniały  sobie podstawowe  numery alarmowe  oraz jak wezwać pomoc przez telefon.

Duże wrażenie na dzieciach zrobił „fantom”, na którym dzieci uczyły się podstaw reanimacji.

Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi .

Oczywiście szkolenie nie zrobi z przedszkolaków profesjonalnych ratowników, ale nauczy dzieci radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Bardzo ważne jest wprowadzenie tematyki pierwszej pomocy i oswajanie z nią najmłodszych, bowiem kiedy dorosną, nie będą się bały udzielać pierwszej pomocy.

Zajęcia zostały przeprowadzone w sposób profesjonalny a Pan Piotr sprawił, że każdy przedszkolak chętnie brał udział w zajęciach. Dziękujemy panie Piotrze.

A. Świtlicka, M. Suchorska

Comments are closed.