DZIEŃ TĘCZOWY

 

Dnia 15 maja w naszym przedszkolu było niezmiernie kolorowo i wesoło, gdyż tego dnia obchodziliśmy w przedszkolu „Dzień tęczy”. Dzień ten był także dniem otwartym dla rodziców, którzy mogli przyjść i poobserwować jak ich pociecha bierze udział w zajęciach oraz jak funkcjonuje w grupie rówieśniczej.

Podczas tęczowego dnia dowiedzieliśmy się jak powstaje tęcza oraz jak kolory są w niej ułożone. Szukaliśmy również tęczowych odpowiedników w przyrodzie i otaczającym nas świecie. Następnie wysłuchaliśmy czytanego z udziałem rodziców opowiadania „Historia tęczy” oraz układaliśmy w grupach z kolorowych pasków tęczę z zachowaniem odpowiedniej kolejności kolorów.

Kolejnym zadaniem było namalowanie na bloku technicznym tęczy ale hmm….jak to zrobić, gdy mamy tylko 3 kolory??? Dzieci mieszały barwy podstawowe, aby w ten sposób uzyskać nowe, które wypełniły pięknie nasz malunek tęczy. Dzieci podczas zajęć tańczyły także z wykorzystaniem tęczowych obręczy do muzyki „Tęcza, cza cza cza”.

Na zakończenie zajęć każdy z pomocą rodziców i pań wykonał swoją własną tęczę.

Jednak naszym Biedroneczkom było jeszcze mało więc w drugiej części zajęć dzieci układały tęczę z szali i apaszek, bawiły się z chustą animacyjną i kolorowymi balonami oraz brały udział w doświadczeniu z wodą i skittlesami, które pomogły nam stworzyć piękną tęczę. Ojjj był to bardzo aktywny dzień.

Dziękujemy mamusiom: Michała, Martynki, Szymona oraz naszych Wojtusiów za przybycie, wszelką pomoc oraz miłą atmosferę.

M. Suchorska, A. Świtlicka

 

Comments are closed.