Szkoła Podstawowa nr 9 w Kołobrzegu » DZIEŃ KWADRATOWY

DZIEŃ KWADRATOWY

„Kwadrat to dziwna jest figura, bo nie wiadomo, gdzie dół, a gdzie góra…”

W środę 10 stycznia głównym bohaterem zajęć u Biedroneczek był kwadrat, który zainspirował dzieci do wesołej i pouczającej zabawy.

Przedszkolaki mierzyły boki kwadratu sprawdzając, czy są równe, układały kwadraty z zapałek oraz plastikowych patyczków.. W dalszej części zajęć dzieci przypomniały sobie kształty koła, prostokąta oraz trójkąta i doskonale poradziły sobie z klasyfikowaniem papierowych figur geometrycznych.

Następnie Biedroneczki usiadły do stolików, gdzie czekały na nie papierowe kwadraty w różnych kolorach i rozmiarach, a zadaniem każdego przedszkolaka było skomponowanie z nich obrazka, który będzie mógł pięknie przyozdobić ich pokój. Każda utworzona praca była inna i absolutnie wyjątkowa!

Na zakończenie przedszkolaki układały przy stolikach kompozycje z kolorowych kwadratów Dienesa.

 

Z uśmiechem na twarzy informujemy, że I miejsce w zabawie „Nietypowy dzień”- dzień kwadratowy , który odbył się 10 stycznia, zajęły klasy: „I a” oraz „II a”.

W nagrodę uczniowie mogli sobie wybrać jeden dzień, bez pracy domowej. Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej zabawie, która odbędzie się 14 lutego, a będzie to Dzień Serca.

M. Suchorska, A. Świtlicka