Biblioteka

Wydarzenia:

Konkurs pięknego czytania

Nagrody w konkursie o Pippi

Szkolny Konkurs Recytatorski

Pasowanie na czytelnika

Krzysztof Petek w naszej szkole

Spotkanie autorskie z Sebastianem Mierzyńskim

Spotkanie autorskie z Andrzejem Grabowskim

Spotkanie autorskie z Izabellą Klebańską

Spotkanie i warsztaty plastyczne z ilustratorką książek dla dzieci Małgorzatą Flis

Pasowanie na czytelnika 2014

Warsztaty teatralne październik 2014

Spotkanie z autorką książek dla dzieci p. Barbarą Gawryluk

 

Godziny otwarcia biblioteki szkolnej

PONIEDZIAŁEK – 7:50 – 14:10

WTOREK – 8:00 – 10:35 12:15 – 14:30

ŚRODA – 7:40 – 9:40 11:30 – 15:00

CZWARTEK – 7:30 -10:35 13:20 – 14:25

PIĄTEK – 7:35 – 9:35 11:30 – 14:05

Biblioteka Miejska (dla dorosłych, młodzieży i dzieci)

PONIEDZIAŁEK – 15:00 – 17:00

ŚRODA – 15:00 – 17:00

LEKTURY OBOWIĄZKOWE

KLASA IV

Brzechwa J. „ Akademia pana Kleksa”

Collodi C. „Pinokio”

Korczakowska J. „Spotkanie nad morzem”

Burnett F. H. „Tajemniczy ogród”

KLASA V

Sienkiewicz H. „W pustyni i w puszczy”

Twain M. „Przygody Tomka Sawyera”

Molnar F. „Chłopcy z Placu Broni

Terakowska D. „ Władca Lewawu”

KLASA VI

Montgomery L. M. „Ania z Zielonego Wzgórza”

Schmitt E. E. „Oskar i pani Róża”

Defoe D. ‚ Przypadki Robinsona Kruzoe”

Jurgielewiczowa I. „Ten obcy”

KLASA I G

Sienkiewicz H. „Krzyżacy”

Dickens Ch. „Opowieść wigilijna”

Exupery A. „Mały Książę”

Szekspir W. „Romeo i Julia”

KLASA II G

Sienkiewicz H. „Quo vadis?”

Mickiewicz A. „Pan Tadeusz”

Tolkien R. R. „Hobbit, czyli tam i z powrotem”

Fredro A. „Zemsta”

KLASA III G

Kamiński A. „Kamienie na szaniec”

Sofokles „Antygona”

Molier „Świętoszek”

Hemingway E. „Stary człowiek i morze”

SPIS LEKTUR

Klasy I-III

KLASA I

Obowiązkowe

Bełza W.- ,,Kto Ty jesteś ? Polak mały”

Brzechwa J.- wybrane wiersze – ,,Na straganie”, ,,Hipopotam”, ,,Tańcowała igła
z nitką”

Janczarski C.- „Jak Wojtek został strażakiem”


Uzupełniające

  • Nagrania na płycie „Opowiadania do słuchania” – R. Jędrzejewska-Wróbel,
    M. Brykczyński

  • „Gdzie są warzywa”, Wielka zazdrość Małego Mikołaja”, ,,Wiosna”, ,,Śnieg”, ,,Liliowa historia”

  • Januszewska H. – ,,Kopciuszek”

KLASA II

Obowiązkowe

  • „Baśnie” (Pastuszek) – J. i W. Grimm

  • Wars i Sawa” – W. Chotomska

  • Kubuś Puchatek” – A.A. Milne –fragmenty

  • Szewczyk Dratewka” – J. Porazińska


Uzupełniające

  • Krüger M.- „Karolcia”

  • Andersen H. Ch.- „Dziewczynka z zapałkami”

  • Centkiewiczowie A.Cz. -,,Zaczarowana zagroda’’

  • Grabowski J. – „Puc, Bursztyn i goście”

  • Kownacka M. -„Kajtkowe przygody”

  • Bond M. – ,,Miś zwany Paddington”

  • Jędrzejewska-Wróbel R.,,Sznurkowa historia”

  • Knutsson G. -,,Przygody Filonka Bezogonka”

  • Michałkow S.- ,, Nie płacz, Koziołku”

  • ,,Czerwony Kapturek” (opr. H. Januszewska) Charles Perrault

  • Strzałkowska M.- „Zbzikowane wierszyki łamiące języki”

KLASA III
Obowiązkowe

  • Wawiłow D.- „Ja chcę mieć przyjaciela”

  • Czarownica znad Bełdan” – Legenda

  • Andersen H.Ch. – „Księżniczka na ziarnku grochu”

  • Markowska W., Milska A. -„Kto jest najpotężniejszy na świecie”

  • Jansson M.- „Muminki”

  • L.J. Kern- „Ferdynand Wspaniały”

  • Alina i Czesław Centkiewiczowie – „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”

  • Hans Christian Andersen – „Baśnie” (do wyboru przez n-la)

  • Roman Pisarski – „O psie, który jeździł koleją”

  • J. Grabowski, „ Puc, Bursztyn i goście”

  • Mira Jaworczakowa – „Oto jest Kasia”

  • ks. Jan Twardowski – Patyki i patyczki

  • Joanna Kulmowa – „Wybór wierszy dla dzieci”

  • R. Gościnny, J.-J.Sempe,- „ Mikołajek i inne chłopaki” lub inna część

  • Astrid Lindgren – „Dzieci z Bullerbym”

Dodatkowe ciekawe tytuły warte do czytania w całości lub części (nieobowiązkowe)

  • Anna Onichimowska – „Daleki rejs”

  • R. Dahl „Matylda”

  • Józef Ratajczak – „Ziarenka maku”

  • Roald Dahl – „Wielkomilud” (fragmenty)

  • Grzegorz Kasdepke – „Mitologia”

  • Astrid Lindgren – „Ronja, córka zbójnika”

  • Sempe, Goscinny – „Wakacje Mikołajka” (fragmenty)

  • J. Olech – „Pompon w rodzinie Fisiów”

  • W. Chotomska, „Dzieci Pana Astronoma

  • A. Lindgren, „Pippi Pończoszanka”

  • H. Lofting, „Cyrk Doktora Dolittle”

  • W. Widłak, „Puszka Pandory

  • H. Sienkiewicz, „Bajka”

  • A. Fredro, „Paweł i Gaweł”

  • W. i J. Grimm, „ O wilku i siedmiu koźlątkach”

  • M. Strzałkowska, „Raj na Ziemi, czyli Rady nie od parady II”

przerabiana jest cześć z podanych wyżej lektur wg wyboru nauczyciela

 

 

Comments are closed.