Sprawozdan​ie z prewizyty w Cerignoli

Zespół Szkół w chwili obecnej realizuje projekt Comenius „Uczenie się przez całe życie” o temacie „To be young and healthy in Europe” czyli Być młodym i zdrowym w Europie.

Tuż przed feriami dyrekcja szkoły wraz z nauczycielem-uczestnikiem wymiany odwiedziła w ramach prewizyty partnerską szkołę w Cerignoli we Włoszech.

I.I S.S. „A.Righi”  jest dużą szkołą, która liczy około 1200 uczniów. Zajęcia lekcyjne odbywają się w niej od poniedziałku do soboty włącznie, ale trwają od godz.8.10 do 12.10/13.10. Potem uczniowie mają czas wolny.

Koordynator włoskiej szkoły – Maria Luisa Russo – zorganizowała spotkanie przedstawicieli naszej szkoły z uczestnikami wymiany i ich rodzicami. Zarówno dzieci, jak i rodzice zadawali bardzo dużo pytań dotyczących opieki, wycieczek, dyskoteki i sposobu organizowania czasu wolnego po zajęciach, dzieci chciały wiedzieć, jacy są ich partnerzy z wymiany, jak się odżywiają, jak spędzają czas wolny i …czy na dyskotece obecni będą nauczyciele J.

Nasza młodzież w ramach wymiany:

  • zwiedzi Neapol, Pompeje i wiele innych atrakcyjnych miejsc,
  • pozna włoską kuchnię i tradycje partnerskiego kraju,
  • będzie uczestniczyć w dniu „sportu”,
  • będzie „szlifować”   język angielski

Do walizki zalecamy zapakować: wygodne obuwie, strój sportowy typu dres, okulary przeciwsłoneczne, dzienniczek wymiany, w którym codziennie nasi uczniowie mają opisywać co robili oraz co jedli, niezbędne leki …

Comments are closed.