ZAJĘCIA OTWARTE Z RODZICAMI U BIEDRONEK

5 grudnia w naszej grupie odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Temat zajęć „W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia” miał wprowadzić dzieci i rodziców w nastrój zbliżających się świąt.

Głównym celem było wzbogacenie wiadomości na temat tradycji związanych ze świętami, rozwijanie samodzielności i aktywności twórczej oraz umiejętność współdziałania w grupie jak również wzmacnianie wzajemnych relacji w rodzinie.
Dzieci przywitały rodziców wesołą piosenką o Mikołaju i zabawą ,, świąteczna kostka’’ gdzie wraz z nauczycielem sylabizowały wybrane słowa. Następnie wszyscy  wysłuchali opowiadania o Aniołku, który szukał gwiazdki. Żeby pomóc Aniołkowi, wszystkie dzieci i rodzice wykonywali zadania. Pierwszym zadaniem było zaśpiewanie i zatańczenie do piosenki ,,Świeć gwiazdeczko małą świeć’’- iiii udało się !!!!!! rodzice pięknie zatańczyli J. Drugie zadanie polegało na pięknym ubraniu choinki- i tutaj duże brawa dla wszystkich: CHOINKA PRZEPIĘKNA. Ostatnie zadanie to  wspólne czarowanie, aby gwiazdka nareszcie do nas wróciła. Rodzice i dzieci tak czarowali, że w końcu  pojawiła się  gwiazdka.

więcej

 

Comments are closed.