Tydzień Promocji Zdrowego Stylu Życia

W dniach 26-30 października w Zespole Szkół w Podczelu odbył się Tydzień Promocji Zdrowego Stylu Życia. Jest to impreza cykliczna, organizowana corocznie w naszej szkole. Koordynatorki akcji we współpracy  z innymi nauczycielami, przygotowały liczne atrakcje. W poniedziałek uczniowie przynieśli samodzielnie wykonane plakaty ekologiczne  i prozdrowotne. Udekorowali  nimi hol szkoły. Wypełniali również ankiety dotyczące wiedzy na temat zdrowego stylu życia.

We wtorek gimnazjaliści uczestniczyli w spotkaniu z uczniami L.O. im. M. Kopernika pod hasłem „Młodzi młodym. Alternatywne formy wykorzystania czasu wolnego”. Dotyczyło ono aktywności fizycznej oraz zdrowego odżywiania.

Środa upłynęła pod hasłem zdrowego odżywiania. Uczniowie klas I-III przygotowywali świeże soki owocowo-warzywne. Odbył się konkurs na przygotowanie zdrowych sałatek i przekąsek. Następnie – dla najmłodszych zorganizowano konkurs dotyczący rozpoznawania owoców i warzyw. Uczniowie klasy V wzięli też udział w  spotkaniu z terapeutą Mirosławem Buraczewskim. Tematem zajęć był wpływ na zdrowie ogólne higieny wszystkich sfer życia jednostki.

W czwartek najmłodsi  ćwiczyli jogę pod czujnym okiem instruktorki –i jednocześnie  mamy dwójki naszych uczniów. Odwiedzili nas również przedstawiciele Paramedic. Zademonstrowali gimnazjalistom zasady i formy udzielania pierwszej pomocy. Ponadto uczniowie klasy  IV uczestniczyli w spotkaniu ze Strażą  Miejską w Kołobrzegu. Dowiedzieli się na nim, jak bezpiecznie poruszać się w terenie zabudowanym i niezabudowanym.

Agnieszka Arabas

Joanna Barszczewska-Pawlicka

Małgorzata Kałużna

Na świetlicy

Owocowe szaszłyki Biedroneczek

Sok owocowo-warzywny

 W zdrowym ciele zdrowy duch

Kanapki zdrowia po angielsku w kl. Ia

Rozpoznawanie warzyw i owoców w kl. I-III

Przychodnia Przedszkolna

Spotkanie z pielęgniarką szkolną

Projekt edukacyjny – zdrowa kanapka w IIa

Sałatka owocowa w klasie 1b

Comments are closed.