LEKCJA WOLONTARIATU- MARZYCIELSKA POCZTA

Tuż przed świętami Bożego narodzenia  uczniowie naszej szkoły z wielkim entuzjazmem dołączyli do akcji „Marzycielskiej Poczty”. Uczestnicy zapoznali się wnikliwie z sylwetkami kolegów, do których chcieliby napisać ciepłe słowa wsparcia i uznania. Pisanie listów odbywało się zarówno w przedszkolu jak i w poszczególnych klasach, a niektórzy uczniowie pisali także indywidualnie listy do wybranych osób.

Akcja wyzwoliła w naszych uczniach wielkie pokłady wrażliwości i dobroci. Każdy kto przystąpił do akcji pisania listów starał się włożyć maksimum serca w to, co robi. Wszystkim przyświecał jeden cel – dać uśmiech i odrobinę radości dzieciom, których życie zdominowała choroba. Było to zadanie wyjątkowe i niezwykle ważne, pouczające i wzruszające.   Pragniemy, aby z każdym rokiem coraz większa liczba dzieci brała udział  w pisaniu listów do kolegów, którzy bardzo na nie czekają.

Mamy nadzieję, że stworzone przez nas kartki i listy sprawią (i wciąż sprawiać będą ;) ) obdarowanym Dzieciakom mnóstwo radości!
Dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w tworzeniu kartek, pisaniu listów w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej Marzycielska Poczta.

Z pewnością akcja odbędzie się w Szkole w Podczelu jeszcze nie raz! Do zobaczenia wiosną !!!

więcej

 

Comments are closed.