EUROPEJSKIE DNI JĘZYKÓW OBCYCH

26 września obchodziliśmy w naszej szkole „Europejskie Dni Języków Obcych”.

Uczniowie klasy 7 i 8 opracowali w języku niemieckim i angielskim słówka dotyczące poszczególnych pomieszczeń w naszej szkole. Następnie przykleili kolorowe karteczki z opisem na pierwszym i drugim piętrze  ,tak aby każdy uczeń mógł je odczytać w  ramach powtórzenia bądź wzbogacić swoją wiedzę o kolejne nowe słownictwo. Młodsi uczniowie klas 4,5a i 5b  przygotowali na te okazję flagi państw europejskich ,które zostały zawieszone na holu naszej szkoły ale także przetłumaczyli swoje plany lekcji na język niemiecki i angielski .Na pierwszym piętrze można było przeczytać ciekawostki dotyczące języków obcych jak również spróbować  odczytać najdłuższe  słowa  w języku niemieckim. Na parterze uczniowie zawiesili plakat z pytaniem: ”Dlaczego warto uczyć się języków  obcych?” który mogli uzupełnić pisemnie swoimi argumentami. W czasie lekcji klasy 4a,5a,5b i 6a  miały okazje obejrzeć film pt. ”Aschenputel” w wersji niemieckiej z polskim lektorem a klasy 7 i 8 obejrzały film w języku niemieckim pt.” Die Wolke ”.

więcej

 

Comments are closed.