FESTIWAL TEATRÓW PROFILAKTYCZNYCH

Uczniowie klasy 4a zaprezentowali się szerszej publiczności na Międzyszkolnym Festiwalu Teatrów i Bajek Profilaktycznych w Szkole Podstawowej nr 1. Zaprezentowali bajkę profilaktyczną pt.:"Nie jestem gapą", mówiącej o słowach, które mogą bardzo ranić. Bohaterami spektaklu były zwierzęta, a akcja działa się w lesie.

Spotkanie autorskie w Brzozowym Zakątku

Uczniowie klasy drugiej i trzeciej mieli okazję spotkać się z autorką książek dla dzieci p. Renatą Piątkowską, która opowiadała o przysłowiach zawartych w jej książkach i lektorką p. Malwiną Kożurno, której czytania dzieci słuchały z zapartym tchem.

Kwiecień miesiącem książki

Przez cały miesiąc odbywały się w naszej szkole różnorodne działania mające na celu przybliżenie wartości książki, uczenie szacunku do słowa pisanego oraz promujące czytelnictwo. Świętowaliśmy Dzień Książki dla Dzieci (2 kwietnia), Dzień Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia), zorganizowano także różne akcje, których bohaterem była książka.

Święta majowe

Święta majowe przed nami, ale my postanowiliśmy uczcić je już dziś.1, 2 i 3 maja to święta państwowe w Polsce, nazywane Świętem Pracy, Świętem Flagi oraz Świętem Konstytucji 3 Maja. 1 maja to Międzynarodowy Dzień Pracy, 2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a 3 maja to rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku.

Konkurs plastyczny "Stroik wielkanocny"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pt " Stroik wielkanocny". Prace mogłyby być wykonane dowolną techniką, np z masy papierowej, solnej, z papieru, włóczki itp. Warunkiem było wykonanie własnoręcznie wszystkich elementów.

Wizyta w szkołach ponadpodstawowych

Uczniowie klas ósmych stoją przed wyborem szkoły ponadpodstawowej, w związku z tym kolejno poznają oferty różnych szkół. Dnia 4 kwietnia odwiedzili LO im. H. Sienkiewicza oraz uczestniczyli w Dniu Otwartym w LO im. M. Kopernika.