"Dziewiątka" po raz pierwszy dołączyła do ogólnopolskiej akcji "Czytanie na polanie", propagującej czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Cała społeczność, wraz z oddziałem przedszkolnym, spotkała się na boisku szkolnym, gdzie na przyniesionych kocach zasiedli uczniowie i oddali się lekturze.

NAUKA PRZEZ ZABAWĘ

Pierwszaki na jeden dzień zamieniły swoją salę w... galerię handlową. Zaplanowały przestrzeń, utworzyły stoiska, na których sprzedawały i kupowały towary, płaciły i wydawały resztę, a przy tym świetnie się bawiły. A ile w tej zabawie było matematyki, miłych rozmów i współpracy!

Międzyszkolny Konkurs o Prawach Dziecka

10 czerwca 2024 r.  uczniowie klas trzecich kołobrzeskich szkół podstawowych rywalizowali w konkursie organizowanym w Szkole Podstawowej nr 3 w Kołobrzegu. Nasi reprezentanci wykazali się świetną współpracą grupową, zaangażowaniem i ogromną wiedzą. Zajęli V miejsce. Brawo dla uczestników. Życzymy dalszych sukcesów.

KONCERT UMUZYKALNIAJĄCY

"Muzyka zamknięta w kropce" to tytuł ostatniego w tym roku szkolnym koncertu. Podczas audycji królowały instrumenty perkusyjne i różne formy muzyki. Dziękujemy za rok wspaniałych wrażeń muzycznych.

TransPort Literacki

W piątek 7 czerwca klasa I i II pojechała do RCK w Kołobrzegu na wydarzenie w ramach 29 edycji najstarszego festiwalu literackiego w Polsce TransPort Literacki. To międzynarodowe wydarzenie zrealizowane zostało pod patronatem Pani Prezydent Miasta Kołobrzeg, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego, Ministerstwa Kultury oraz Unii Europejskiej.

Wycieczka do Szczecina

W czwartek 6 czerwca uczniowie klas I-V uczestniczyli w wycieczce do Szczecina. Główną atrakcją wyjazdu, była wizyta w Morskim Centrum Nauki. Interaktywne ekspozycje związane z morzem, pobudzające zmysły, zachęcające do zdobywania nowych doświadczeń, bardzo przypadły do gustu wszystkim uczestnikom.