„NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA” PROJEKT PROFILAKTYCZNY

Uczniowie klas VI, VII i VIII wzięli udział w projekcie profilaktycznym, który jest częścią ogólnopolskiej kampanii przeciwdziałania uzależnieniom i przyczynom przestępczości „Nie Zmarnuj Swojego Życia”.

Projekt powstał z inicjatywy raperów Bęsia i Dj Yonasa, tworzących skład RYMCERZY. Mają oni wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spotkań z młodzieżą. Grają koncerty w kraju i za granicą. Razem wydali już 10 płyt, m.in. pt. „Nie Zmarnuj Swojego Życia”.

Ambasadorami projektu, promowanego w różnych stacjach telewizyjnych są:
Jerzy Dudek, Maciej Musiał, Tomasz Adamek, Marcin Kwaśny, Dominika Figurska.

Podczas spotkania z młodzieżą raperzy dzielili się swoim doświadczeniem życiowym oraz walką z nałogami. Zachęcali do dostrzegania swoich mocnych stron, tak, aby nie zmarnować swojego potencjału i talentu i dążyć do wyznaczonego celu. Przestrzegali przed tym, aby pod wpływem złego towarzystwa, buntu itp. nie sięgać po używki takie jak papierosy, alkohol, narkotyki, dopalacze, bo to może ich nieodwracalnie zniszczyć. Podawali przykłady ze swojego życia, opowiadali swoje historie – trudne, jednak zakończone szczęśliwie, dzięki determinacji i pomocy innych. Wszystko to odbyło się w ciekawej i przystępnej formie. Prowadzący obiecali przysłać kilka swoich płyt, które będą nagrodą w konkursie szkolnym.

Projekt i video: https://rymcerze.pl

„Zależy nam, aby każdy nastolatek w Polsce usłyszał przekaz Nie Zmarnuj Swojego Życia!”

Nie Zmarnuj Swojego Życia!
Nie zmarnuj czasu, talentów, relacji.
Żyj wartościami. Bądź sobą. Rozwijaj się.
Myśl o przyszłości. Bądź kreatywny. Ryzykuj.

Ze względu na obecną sytuację, spotkanie, które było planowane w szkole, odbyło się zdalnie. Zajęcia zostały sfinansowane z Miejskiego Programu Profilaktyki
i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

D.Konert, D.Szostak

Comments are closed.