II POWIATOWY TURNIEJ „BEZPIECZNY UCZEŃ”

W środę 6 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 9 w Kołobrzegu odbył się Powiatowy Turniej „Bezpieczny uczeń” pod honorowym patronatem Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego. Uczestnikami turnieju byli uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu kołobrzeskiego. Celem turnieju było podnoszenie kultury społeczeństwa oraz działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzież szkolnej w szczególności poprzez: popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Do turnieju zgłosiło się 9 drużyn składających się z 3 uczniów klas VI. Każda z drużyn musiała zmierzyć się w dwóch konkurencjach: pisemnej oraz praktycznej z zakresu ruchu drogowego, oraz umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wszystkie zadania wykonywane były drużynowo. Po podliczeniu punktów jury przystąpiło do ogłoszenia wyników. Zwycięzcą turnieju została Szkoła Podstawowa nr 8 w Kołobrzegu, uzyskując 52 punktów. Tuż za nią na miejscu drugim uplasowała się drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową nr 6 w Kołobrzegu. Miejsce trzecie przypadło drużynie reprezentującej Szkołę Podstawową nr 5 w Kołobrzegu.

Nagrody ufundowane przez Starostę Kołobrzeskiego oraz Zarząd Powiatu w Kołobrzegu,  Fundację „Bezpieczny Powiat”, oraz ZORD Koszalin.

Gratulujemy zwycięzcom turnieju oraz zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku.

 

Organizatorzy: D. Konert, D. Szostak,
J. Szyszko, W. Mikucki

dekoracja: J. Dudek

Comments are closed.