UCZNIOWIE „DZIEWIĄTKI” Z WIZYTĄ W SCHRONISKU „REKS” W KOŁOBRZEGU

W dniu 25 października w Światowym Dniu Kundelka uczennice klasy 8a  ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Kołobrzegu wraz z opiekunem  odwiedziły schronisko dla zwierząt ,,Reks’’ w Kołobrzegu. Młodzież  przywiozła ze sobą karmę dla psów i kotów, które pochodziły ze zbiórki  „Pełna miska dla schroniska” ogłoszonej 3 tygodnie temu w szkole.

Ta wizyta to znakomity przykład na to, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do innych. Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt – by zaszczepić w uczniach jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym; by uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt: tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest niestety schronisko.

W schronisku uczennice miały okazję przekonać się jak na co dzień funkcjonuje taka placówka, jakie są jej potrzeby, a co najważniejsze spotkać się z naszym adoptowanym psem Karatem oraz jego kumplami kundelkami i pospacerować z nimi, chociaż pogoda nie rozpieszczała. Dziewczyny obiecały, że jeszcze nie raz tutaj wrócą. A co najważniejsze- namówią  kolegów ze swojej szkoły, by odwiedzali schronisko.

 

Opiekun wolontariatu: A. Świtlicka

Comments are closed.