TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

Spotkanie z policjantem

Tydzień u Skrzatów

Spotkanie z trenerami personalnymi na temat zdrowego stylu życia dla uczniów klas 7,8 i 3 gimn.

Konkurs wiedzy o zdrowiu dla klas 1-3 i 4-6

Spotkanie z pielęgniarką w II a

W ramach Tygodnia Zdrowego Stylu Życia dzieci spotkały się z pielęgniarką szkolną. Podczas spotkania przypomniały, jak ważne jest zdrowe odżywianie i codzienna aktywność fizyczna. Pani pielęgniarka wspomniała także o odpowiednim do aktualnej pogody ubiorze,  prawidłowej higienie jamy ustnej i bezpieczeństwie podczas zabaw na podwórku i drogi do szkoły i domu. W ramach edukacji zdrowotnej dzieci wykonały prace plastyczne, plakaty i figurki owocowo-warzywne, poznały piramidę zdrowia.

Iwona Złotnicka

Zajęcia sportowe

Owocowe szaszłyki u Biedroneczek

Biedroneczki doskonale już znają różnego rodzaju owoce, poznały ich nazwy, kształty, kolory, a także smaki, nadszedł więc czas na zrobienie ,, czegoś pysznego” z naszych owocowych darów- „Owocowe szaszłyki”…Dzieci z ogromnym entuzjazmem podeszły do kolejnego wesołego zadania, wiedzą już, że przed ich wykonaniem trzeba umyć rączki. Panie przygotowały dzieciom różnego rodzaju owoce, które przynieśli rodzice, jednak najciekawsze zadanie pozostało dla dzieci, robienie kolorowych i zdrowych szaszłyków.

Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owoce, natomiast szaszłyki zostawiły rodzicom. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.

Dziękujemy rodzicom za pomoc przy organizacji zajęć.

A. Świtlicka, M.Suchorska

Zdrowo w świetlicy

Wtorkowe popołudnie mimo niesprzyjającej aury za oknem (deszcz i silny wiatr)spędziliśmy  bardzo aktywnie. Były gry, ćwiczenia i zabawy ruchowe przy muzyce. Było wesoło i zdrowo. Włączyliśmy się tym samym w szkolne obchody Tygodnia Zdrowia. Pozdrawiamy i zachęcamy wszystkich do zdrowego trybu zycia.

Justyna Kambaras-Nowak

Konkurs – Zdrowe całodzienne menu

Konkurs – „Zdrowe całodzienne menu”
W związku z trwającym w naszej szkole tygodniem promocji zdrowego stylu
życia uczniowie ze wszystkich klas przygotowali plakaty przedstawiające
„Zdrowe całodzienne menu”.

J. Bednarczyk, J. Kambaras – Nowak

Kanapki w klasie 4b

Świetlica kisi ogórki na kołobrzeskiej solance!

W miesiącu wrześniu  rozkręca się sezon ogórkowy nic dziwnego, że dzieci wraz z paniami: J. Bednarczyk i J.Kambaras –Nowak postanowiły zrobić ogórki kołobrzeskie, które wpisane zostały na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa. Jedzenie kiszonych ogórków  to najlepsza metoda na utrzymanie zdrowia w dobrej kondycji, gdyż  pełne są aktywnych kultur bakterii i enzymów. Kołobrzeska solanka ze źródła solankowego znajdującego się na Wyspie Solnej w Kołobrzegu (przy moście nad Parsętą obok karczmy Solnej)  jest bogata w mikroelementy: brom, jod, sód, jony wapnia, żelaza, magnezu i wiele innych, które dodatkowo zabezpieczają ogórki przed mięknięciem i zepsuciem, dzięki niej pozostają one jędrne i twarde. Zawsze się udają. Mają delikatnie słony, niepowtarzalny smak i zapach.  Spora dawka mikroelementów z solanki powoduje osiadanie białego nalotu na ogórkach, ale jest to  proces naturalny i nie obniża jakości ogórków. Dzieci z zapałem przystąpiły do kiszenia i nie mogły się już doczekać, kiedy będą mogły spróbować swoich specjałów. Było smacznie.

 

Kanapki w klasie VIIIb

Comments are closed.