POWIATOWY TURNIEJ „BEZPIECZNY UCZEŃ”

W środę 10 stycznia 2018 roku w  naszej  szkole po raz pierwszy odbył się Powiatowy Turniej „Bezpieczny uczeń” . Uczestnikami turnieju były drużyny, składające się
z uczniów klas VI szkół podstawowych z terenu powiatu kołobrzeskiego. Celem turnieju było podnoszenie kultury społeczeństwa oraz działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej w szczególności poprzez: popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Do turnieju zgłosiło się 10 drużyn. Każda z drużyn musiała zmierzyć się w pięciu konkurencjach: teście wiedzy oraz w zadaniach praktycznych z zakresu bezpieczeństwa na drodze oraz udzielania pierwszej pomocy.

Zwycięzcą turnieju została drużyna ze Szkoły Podstawowej w Czerninie, uzyskując 28 punktów. Miejsce drugie Szkoła Podstawowa nr 4 w Kołobrzegu, miejsce trzecie zajęła drużyna reprezentująca naszą szkołę: Michalina Górniak, Hanna Kaczorowska, Miłosz Nowakowski.

Nagrody ufundowane przez Zarząd Powiatu w Kołobrzegu uczestnikom oraz zwycięzcom turnieju wręczył Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski wraz z Panią Dyrektor Wiolettą Skowyrą.

Upominki ułatwiające bezpieczne poruszanie się po drodze ufundował ZORD Koszalin.

Gratulujemy zwycięzcom turnieju oraz zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku.

Organizatorzy: D.Konert, D.Szostak, J.Szyszko, W.Mikucki.

Comments are closed.