ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

Z okazji światowego Dnia Zdrowia, który co roku obchodzony jest 7 kwietnia, w naszej szkole, w tym tygodniu odbyły się spotkania i konkursy  związane z tematyką tegorocznych obchodów  „Zdrowie dla wszystkich”:

We wtorek w klasach I-III SP uczniowie samodzielnie przygotowywali pyszne i zdrowe kanapki.

W środę uczniowie klas starszych: VII i II i III gimnazjum, mieli okazję wysłuchać prelekcji p.Bożeny Rapacz-Kasprzak, specjalisty ds.żywienia i dietetyki.

Kolejny dzień, to dzień rywalizacji sportowych przygotowanych przez p. Dominika Mikołajczaka. Drużyny uczniów z kl.I-III SP brały udział w wyścigach rzędów, a drużyny z klas IV-VI w zawodach unihokeja.

W konkurencjach klas I-III:
I m-ce zajęła kl.IIa
II m-ce kl. Ia
III mce kl. IIIb
IV m-ce kl.IIIa
Unihokej:
I m-ce kl. Va
II m-ce kl. VIa

III m-ce kl.IVa

Z okazji Dnia Zdrowia odbył się także konkurs plastyczny. Uczniowie wykonali plakaty, które zaprezentowane zostały na wystawie na korytarzu szkolnym.
Nagrody za udział w zawodach sportowych i w konkursie na plakat ufundowane zostały ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
D.Konert, D.Szostak

Dnia 11.04.2018r. z okazji Światowego Dnia Zdrowia dla uczniów klas starszych odbyły się warsztaty ze specjalistą ds. żywienia i dietetyki Panią Bożeną Rapacz-Kasprzak. Spotkanie dotyczyło zasad racjonalnego odżywiania oraz wpływu negatywnych czynników (napoje energetyczne, cukier, brak ruchu) na ciało i ogólne funkcjonowanie. Ponadto uczniowie zapoznali się ze skutkami stosowania popularnych diet. Warsztaty odbyły się w obecności psychologa szkolnego, p. Aleksandry Kmity. Po spotkaniu warsztatowym uczniowie mogli skonsultować się ze specjalistami.

7 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia, w naszej szkole obchodziliśmy go promując zdrowe nawyki żywieniowe. Uczniowie z klas 1-3 podjęli po raz kolejny wielkie wyzwanie pod hasłem  „Robimy pyszne zdrowe kanapki”.

Dzieci przyniosły do szkoły potrzebne produkty. Po starannym umyciu rąk, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk wszyscy razem zabrali się do pracy.

Można śmiało powiedzieć, że dzieci zadanie wykonały doskonale. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe, ale i pięknie ozdobione.

Comments are closed.