WOLONTARIUSZE SZKOŁY

MY,  WOLONTARIUSZE  SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 9 W KOŁOBRZEGU

( PODCZELE) POMAGAMY

,,DZIEWCZYNCE Z ZAPAŁKAMI’’

Wolontariat to przede wszystkim powołanie i jedna z możliwości angażowania się w sprawy społeczne. Wolontariusze to uczniowie, którzy dobrowolnie niosą pomoc, angażują się w pracę na rzecz szkoły, środowiska lokalnego oraz biorą udział w akcjach ogólnopolskich.

W dniach 8,9 i 10 grudnia 2017 uczniowie naszej szkoły aktywnie wspierali działania Fundacji „Dziewczynka z zapałkami” uczestnicząc po raz kolejny w kweście w supermarkecie  E.LECLERC.

Klienci supermarketu E.LECLERC nie musieli zatem w ten weekend sami pakować zakupów. Przy sklepowych kasach byli obecni wolontariusze Fundacji „Dziewczynka z zapałkami”. To oni dbali o to, żeby zakupione produkty zostały zapakowane i znalazły się w siatkach klientów. Klienci zaś odwdzięczali się wrzuceniem drobnej kwoty do puszki włączając się w ten sposób się w pomoc podopiecznym Fundacji „Dziewczynka z zapałkami”.  Pozyskane przez naszych wolontariuszy środki finansowe przyczynią się do poprawy warunków życiowych dzieci z ubogich rodzin.

Nasi uczniowie są dumni z tego, że mogą charytatywnie pomagać innym. Dzięki współpracy z Fundacją nasi uczniowie poznają idee wolontariatu, uczą się dostrzegać potrzeby innych i nieść im bezinteresowną pomoc, mają możliwość stawania się lepszymi, mogą budować pozytywny obraz siebie i czerpać radość z pracy na rzecz innych.

WOLONTARIUSZAMI W TEJ AKCJI BYLI:

  1. Zuzanna Bonar
  2. Karolina Ogrodzka
  3. Daria Majewska
  4. Oliwia Żukowska
  5. Julia Żuchowska
  6. Monika Bacher
  7. Nikola Długosz
  8. Jakub Ćwięk
  9. Łukasz Janowski
  10. Anna Kaliuta

Dziękujemy naszym wolontariuszom i zachęcamy wszystkich  do udziału w kolejnych akcjach charytatywnych J

Opiekun wolontariatu: A. Świtlicka

Comments are closed.