Szkoła Podstawowa nr 9 w Kołobrzegu » WIRTUALNA ADOPCJA PSA KARATA I KOTA STEFANA

WIRTUALNA ADOPCJA PSA KARATA I KOTA STEFANA

Drodzy uczniowie !!!

Po przeprowadzeniu ankiety w naszej  szkole zdecydowaliście o wirtualnej  adopcji psa i kota ze schroniska. Dlatego też dnia 19 grudnia 2017 r. delegacja z naszej szkoły wybrała się do schroniska, aby w imieniu całej społeczności szkolnej wybrać psa i kota, którymi będziemy się opiekować.

Wybraliśmy psa KARATA oraz kota STEFANA. Teraz to my będziemy się nimi opiekować.

Co to jest wirtualna adopcja?

Dzięki wirtualnej adopcji możemy opiekować się wybranymi zwierzątkami “na odległość”. Jest to bardzo “wygodna” forma pomocy – pozwala bowiem na zaopiekowanie się wybranym zwierzęciem, w sytuacji, gdy ktoś bardzo pragnie pomóc albo mieć własnego zwierzaka, a z różnych względów nie może przygarnąć psa czy kota do swojego domu. Wirtualny opiekun- czyli wszyscy uczniowie naszej szkoły sprawują opiekę “na odległość”. Możecie także odwiedzać naszego pupila w Schronisku ,,Reks’’ w Kołobrzegu – wychodzić z nim na spacery, bawić się, starać się znaleźć mu prawdziwy dom.  

Wolontariat tego typu rozwija w uczniach empatię i wzbogaca młodego człowieka o wartości współodczuwania. Świadomość współdziałania pozwala na  budowanie pozytywnych relacji w szkole i uwrażliwia uczniów na los niechcianych, porzuconych zwierząt. Szkolna wirtualna adopcja psa i kota to wspaniały sposób na to, aby zaopiekować się zwierzęciem, które potrzebuje pomocy.

CO 2 MIESIĄCE BĘDZIE ORGANIZOWANA ZBIÓRKA KARMY DLA NASZEGO PSA KARATA I KOTKA STEFANA!!!

Natomiast zachęcamy wszystkich do odwiedzania naszych adoptowanych zwierzaków w Schronisku ,,Reks’’ w Kołobrzegu w każdy wtorek i piątek w godzinach 11.00- 15.00 oraz w niedzielę w godzinach 11.00- 14.00

Opiekun wolontariatu: A. Świtlicka