Pasowanie na Czytelnika uczniów klas pierwszych

Dnia 28 listopada w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klas pierwszych. W tym dniu stali się oni prawdziwymi czytelnikami naszej biblioteki. Dzieci poznały zasady korzystania z książek, po czym złożyli przyrzeczenie i nastąpiło uroczyste pasowanie z rąk Pani Dyrektor.

Dzień Misia w klasach I - III

"Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś" - pod takim hasłem dzieci z klas 1-3 obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Miejski Konkurs Plastyczny SZCZĘŚCIE

Dnia 25 listopada 2022r. w Regionalnym Centrum Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie miejskiego konkursu plastycznego pt. "Szczęście". W konkursie brała udział uczennica klasy IIIa Lena Beńko - Kotowicz, która na uroczystości otrzymała pamiątkowy dyplom i upominki wręczone przez Panią Prezydent Annę Mieczkowską.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

W Szkole Podstawowej Nr 5, dnia 18 listopada odbyła się VIII Międzyszkolna Debata Uczniowska z okazji Dnia Praw Dziecka pt.: "20 listopada dzieci głoszą swoje prawa". Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tym wydarzeniu. Wzięli oni udział w konkursie plastycznym na plakat pt.:"Prawa dziecka".

Koncert umuzykalniający

Podczas kolejnej audycji muzycznej dzieci z przedszkola i klas młodszych obejrzały i wysłuchały muzycznej wersji baśni braci Grimm "Jaś i Małgosia". Tym razem artyści zaprezentowali dzieciom flet, obój i trąbkę.

Wsparcie akcji "Herbatka dla Seniora"

Wsparcie akcji "Herbatka dla Seniora" z okazji "Ogólnopolskiego Dnia Seniora"... podziękowania.