SZKOŁA W PODCZELU


Aktualny plan lekcji 2016/2017 (ważny od 19 września )


Terminarz konkursów przedmiotowych 2016/2017


WIELKI OWOCOWO-WARZYWNY

POKAZ MODY

UWAGA! UWAGA! JUŻ W PIĄTEK (21.10.16r.) ODBĘDZIE SIĘ WIELKI POKAZ MODY.

WYSTARCZY, ŻE PRZEBIERZESZ SIĘ ZA OWOC
LUB WARZYWO A MOŻESZ WZIĄĆ W NIM UDZIAŁ!

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH
OD PRZEDSZKOLAKA DO GIMNAZJALISTY!


Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia PZUOWUOWU-zmianyW N I O S E K o przyznanie dofinansowania zakupu podręczników szkolnych i materiałów edukacyjnych w roku szkolnym 2016/2017 


Akademia Sportu i Rekreacji Piotr Mikulski zaprasza dzieci szkół podstawowych w Kołobrzegu na cykl bezpłatno-pokazowych zajęć tenisa ziemnego. Cały projekt pod nazwą „Z ORLIKÓW NA KORTY” skierowany jest do dzieci w wieku od 5 do 12 lat i ma na celu:

– zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej poprzez rozpoczęcie uprawiania tenisa ziemnego;

– promocję profilaktyki zdrowotnej i zdrowego stylu życia poprzez systematyczny ruch fizyczny;

– popularyzację tenisa ziemnego wśród dzieci w Kołobrzegu;

– szukanie młodych talentów z predyspozycjami psychofizycznymi w Kołobrzegu przydatnymi szczególnie w tenisie ziemnym;

– zmiana nastawienia mentalnego z: „tenis to sport drogi, niedostępny i zarezerwowany dla nielicznych” na „tenis jest łatwy, prosty i przyjemny”;

– objecie projektem jak największej ilości dzieci w Kołobrzegu;

Zajęciami objęte zostały wszystkie Szkoły Podstawowe w Kołobrzegu oraz Szkoła Podstawowa w Dźwirzynie. Projekt zakłada codzienne zajęcia z dziećmi w szkołach od 12 do 24 Wrzesnia 2016 w oparciu o szkolne boiska i sale gimnastyczne. Zajęcia prowadzone będą zgodnie z programem Polskiego Związku Tenisowego – Tenis 10, który zakłada metodyczne rozpoczęcia nauczania dzieci tenisa ziemnego od 5 lat. Według pomysłodawcy akcji – Piotra Mikulskiego, po zakończeniu całego projektu będzie można wyciągną wnioski: jakie jest realne zainteresowanie dzieci tenisem oraz ile dzieci posiada „talent tenisowy”, potrzebny do rozpoczęcia przygody tenisowej.

Całość akcji objęta została honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kołobrzeg.


Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017


Wyprawka i podręczniki na rok 2016/2017 – grupa 5-6 latków


Konsultacje Powiatowe ZZPN 2016


Szanowni Państwo, informujemy, że w dni wolne od zajęć dydaktycznych zapewniamy dzieciom całodzienną opiekę nauczyciela w szkolnej świetlicy. Oddział „0” i przedszkole pracują w tych dniach bez zmian.


Szanowni Państwo zgodnie z § 16 pkt.7 Statutu Zespołu Szkół przypominamy, że dziecko do czasu ukończenia 7-go roku życia musi odebrać osoba dorosła wskazana pisemnie przez rodzica.


 INFORMACJA DLA RODZICÓW – dotycząca dofinansowania do posiłków  w kołobrzeskich przedszkolach i szkołach.


Uwaga!

Zbiórka makulatury w każdą środę

od 8 00 do 14 30 – sala 218 lub świetlica.

Paczki z makulaturą powinny być podpisane, dobrze związane i przygotowane do dalszego transportu.

E. Płaczek S. Marcinkowska

 

TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

KONKURS WIEDZY O ZDROWIU

19 października 2016 r. odbył się Konkurs  Wiedzy o Zdrowiu dla klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 9 w Kołobrzegu.  Dzieci  musiały rozpoznawać owoce, wybierać zdrowe potrawy, określać, jakie witaminy ukryte są w poszczególnych warzywach. Wszystkie wykazały się wspaniałą wiedzą. Pozostaje tylko dokonywanie właściwych wyborów w życiu codziennym.

SOKI OWOCOWO – WARZYWNE W KLASIE  II a

18 października dzieci przyniosły do szkoły różne warzywa i owoce. Dzięki  pomocy pani Moniki , matki jednej z uczennic,  każdy miał możliwość skosztować wybranego napoju. Był sok jabłkowy, marchewkowy, buraczany i selerowy. Uczniowie chętnie wszystkiego próbowali, zwłaszcza, iż mieli świadomość  zbawiennego wpływu świeżych soków na ludzki organizm.

więcej

 

BIEDRONECZKI PIJĄ SOK OWOCOWO- WARZYWNY

„Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”. Dnia 18 października w ramach Tygodnia Promocji Zdrowego Stylu Życia nasze Biedroneczki miały okazję dostarczyć swoim brzuszkom duuuuużo witamin, energii i zdrowia za sprawą soku owocowo- warzywnego, który sporządziliśmy na zajęciach oraz nasyciliśmy nim swoje brzuszki.

Wszystkim bardzo smakowała ta pyszna uczta . Dziękujemy rodzicom za produkty na soczek.

więcej

 

 

ROBIMY ZDROWE KANAPKI

Dnia 18 października w ramach „ Tygodnia Zdrowego Stylu Życia” Skrzaty postanowiły sporządzić pyszne, zdrowe kanapki. W tym celu przyniosły do przedszkola odpowiednie produkty. Po krótkiej rozmowie na temat korzyści wynikających z prawidłowego zdrowego odżywiania się, dzieci z zapałem zabrały się do pracy. Kanapki wykonane własnoręczne były piękne, kolorowe i smakowały wszystkim wyśmienicie. Nawet największe niejadki zjadły swoją porcję z apetytem.

więcej

 

BIEDRONECZKI ROBIĄ PYSZNE OWOCOWE SZASZŁYKI

Jesień jest porą zbioru owoców i robienia z nich przetworów. Owoce są źródłem witamin, dlatego na zajęciach zachęcamy dzieci do ich spożywania.    Najlepszym sposobem na przekonanie przedszkolaków do spożywania owoców są działania praktyczne, dzięki którym maluszki zrobiły pyszne owocowe szaszłyki. Była to również okazja do porównywania wyglądu i smaku wybranych owoców krajowych i zagranicznych. Wszystkim biedroneczkom bardzo smakowały owoce, buzie były uśmiechnięte i zadowolone, co wpłynęło na miłą atmosferę podczas tych zajęć. Nasze przedszkolaki nie mogą się już doczekać kolejnych takich zajęć.171

więcej

 

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ANDRZEJEM GRABOWSKIM

17 października dzieci z klas drugich odwiedziły Bibliotekę Miejską w Kołobrzegu w ramach III Kołobrzeskiego Festiwalu Książki. Czekał tam  na nich Andrzej Marek Grabowski, autor książek i programów dla dzieci („Tik-Tak, „Wyprawa Profesora Ciekawskiego”, „Ciuchcia”, „Budzik”) ,piosenek  (m.in. „Witaminki”„Kulfon, co z ciebie wyrośnie” ).

więcej