Szkoła w Podczelu

Ferie zimowe – „ Na sportowo” Zespół Szkół w Kołobrzegu 


 Plan lekcji ważny od poniedziałku 16 listopada 2015Szanowni Państwo, informujemy, że w dni wolne od zajęć dydaktycznych zapewniamy dzieciom całodzienną opiekę nauczyciela w szkolnej świetlicy. Oddział „0” i przedszkole pracują w tych dniach bez zmian.


 Kalendarz dni wolnych w roku szkolnym 2015/2016


Szanowni Państwo

 zgodnie z § 16 pkt.7 Statutu Zespołu Szkół przypominamy, że dziecko do czasu ukończenia 7-go roku życia musi odebrać osoba dorosła wskazana pisemnie przez rodzica.


 Wykaz podręczników na rok szkolny 2015/2016

Wykaz podręczników na rok szkolny 2015/2016 do klasy III SP

Lista przyborów do klasy pierwszej

Podręczniki dla grup przedszkolnych na rok szkolny 2015/2016


 INFORMACJA DLA RODZICÓW – dotycząca dofinansowania do posiłków 

 w kołobrzeskich przedszkolach i szkołach.


Europejski Dzień Dziedzictwa

Plakat      Program


Styczeń 28, 2016 · admin · No Comments
Posted in: Aktualności

Zdrowe zęby mamy- marchewkę zajadamy

Nasze Oddziały przedszkolne przystąpiły do kolejnego Programu Zdrowia Jamy Ustnej i Zapobiegania Próchnicy. Dnia 13 stycznia  Biedroneczki odwiedziła pielęgniarka szkolna Pani Bogusia. Poprowadziła z dziećmi zajęcia na temat zdrowych ząbków i pięknego uśmiechu. Na początku Pani Bogusia pokazała dzieciom różne przybory higieniczne, poprosiła również, aby wybrały te, które wiążą się z higieną jamy ustnej. Rozmawiała na temat prawidłowego mycia zębów a na koniec pokazała model jamy ustnej oraz prawidłowe szczotkowanie zębów. Zobaczcie sami Bardzo dziękujemy Pani Bogusi za poprowadzenie ciekawych zajęć.

więcej

 

Styczeń 24, 2016 · admin · No Comments
Posted in: Aktualności

Dzień Babci i Dziadka

w przedszkolu

w zerówce

Styczeń 23, 2016 · admin · No Comments
Posted in: Aktualności

II Międzyszkolny Konkurs – Bezpieczny Uczeń

22 stycznia w Zespole Szkół w Kołobrzegu Podczelu odbył się II Międzyszkolny Konkurs „Bezpieczny Uczeń”. Celem konkursu było podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Do Szkoły w Podczelu przybyły drużyny z wszystkich szkół podstawowych z Kołobrzegu. Drużyny składały się z trzech zawodników i musiały wykazać się wiedzą nie tylko z zakresu przepisów ruchu drogowego, ale również z zakresu pierwszej pomocy, bezpieczeństwa w Internecie, bezpieczeństwa nad wodą i na stokach górskich. Zespoły po przejściu przez testy, znajomość znaków i prawidłowego zachowania na skrzyżowaniach przeszły do rywalizacji związanej z niesieniem pierwszej pomocy. Każdy zespół musiał udzielić pomocy poszkodowanemu ze złamaną nogą oraz udowodnić, że potrafią ułożyć osobę w pozycji bocznej ustalonej. Po zaciętej i wyrównanej walce w ostatnim etapie w dogrywce, zmierzyły się dwie szkoły walczące o trzecie miejsce.Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Zarówno organizatorzy jak i opiekunowie przedstawicieli szkół uznali konkurs za bardzo udany i potrzebny w popularyzowaniu m.in. przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

więcej

 

Styczeń 22, 2016 · admin · No Comments
Posted in: Aktualności