SZKOŁA W PODCZELU

Aktualny plan lekcji 2016/2017 (ważny od 19 września )


Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia PZUOWUOWU-zmianyW N I O S E K o przyznanie dofinansowania zakupu podręczników szkolnych i materiałów edukacyjnych w roku szkolnym 2016/2017 


Akademia Sportu i Rekreacji Piotr Mikulski zaprasza dzieci szkół podstawowych w Kołobrzegu na cykl bezpłatno-pokazowych zajęć tenisa ziemnego. Cały projekt pod nazwą „Z ORLIKÓW NA KORTY” skierowany jest do dzieci w wieku od 5 do 12 lat i ma na celu:

– zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej poprzez rozpoczęcie uprawiania tenisa ziemnego;

– promocję profilaktyki zdrowotnej i zdrowego stylu życia poprzez systematyczny ruch fizyczny;

– popularyzację tenisa ziemnego wśród dzieci w Kołobrzegu;

– szukanie młodych talentów z predyspozycjami psychofizycznymi w Kołobrzegu przydatnymi szczególnie w tenisie ziemnym;

– zmiana nastawienia mentalnego z: „tenis to sport drogi, niedostępny i zarezerwowany dla nielicznych” na „tenis jest łatwy, prosty i przyjemny”;

– objecie projektem jak największej ilości dzieci w Kołobrzegu;

Zajęciami objęte zostały wszystkie Szkoły Podstawowe w Kołobrzegu oraz Szkoła Podstawowa w Dźwirzynie. Projekt zakłada codzienne zajęcia z dziećmi w szkołach od 12 do 24 Wrzesnia 2016 w oparciu o szkolne boiska i sale gimnastyczne. Zajęcia prowadzone będą zgodnie z programem Polskiego Związku Tenisowego – Tenis 10, który zakłada metodyczne rozpoczęcia nauczania dzieci tenisa ziemnego od 5 lat. Według pomysłodawcy akcji – Piotra Mikulskiego, po zakończeniu całego projektu będzie można wyciągną wnioski: jakie jest realne zainteresowanie dzieci tenisem oraz ile dzieci posiada „talent tenisowy”, potrzebny do rozpoczęcia przygody tenisowej.

Całość akcji objęta została honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kołobrzeg.


Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017


Wyprawka i podręczniki na rok 2016/2017 – grupa 5-6 latków


Konsultacje Powiatowe ZZPN 2016


Szanowni Państwo, informujemy, że w dni wolne od zajęć dydaktycznych zapewniamy dzieciom całodzienną opiekę nauczyciela w szkolnej świetlicy. Oddział „0” i przedszkole pracują w tych dniach bez zmian.


Szanowni Państwo zgodnie z § 16 pkt.7 Statutu Zespołu Szkół przypominamy, że dziecko do czasu ukończenia 7-go roku życia musi odebrać osoba dorosła wskazana pisemnie przez rodzica.


 INFORMACJA DLA RODZICÓW – dotycząca dofinansowania do posiłków  w kołobrzeskich przedszkolach i szkołach.


Cennik zdjęć w roku szkolnym 2016/2017


 

SKRZATY Z WIZYTĄ W SKLEPIE

28.09.2016r. Skrzaty udały się do pobliskiego sklepu spożywczego „Pomidorek”. Celem naszej wycieczki było zapoznanie się z pracą Pani ekspedientki oraz szczególne  zwrócenie uwagi na  dział owocowo- warzywny  związany z realizację tematyki pt „ Jesień w sadzie i na działce”. Dzieci z zainteresowaniem przyglądały się pracy Pań i bez problemu odszukiwały i omawiały wybrane owoce i warzywa. Na koniec naszej wizyty Skrzaty otrzymały pyszne upominki w postaci cukierków. Wizyta okazała się dla dzieci interesująca i pouczająca.

więcej

 

BIEDRONECZKI NA GRZYBOBRANIU

Dnia 27.09.2016 r.  Biedroneczki wybrały się na grzybobranie. Z pietruszki i ziemniaczka stworzyły swoje grzybki…. Jadalne – podgrzybki oraz trujące- muchomorki. Każdy przedszkolak wie, który można jeść a który nie oraz poznały jedną z najważniejszych zasad – przestrzegania przed zbieraniem grzybów tylko w obecności osoby dorosłej. Na zakończenie zajęć wszyscy zrobiliśmy sobie zdjęcia z naszymi okazami.

więcej

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

zobacz galerię

SPOTKANIE Z POLICJĄ

23 września w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantami dla uczniów z klas młodszych 1-3. Tematem spotkania było „Bezpieczeństwo zarówno w szkole jak i w drodze ze szkoły do domu”. Celem spotkania natomiast było uświadomienie uczniom zagrożeń jakie mogą się pojawić, gdy nie będą stosować się do zasad bezpieczeństwa. Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania dotyczące zasad ruchu drogowego, zasad korzystania z roweru  i włączania się do ruchu oraz jak unikać kontaktów z nieznajomymi.. Dzieci przypomniały sobie numery alarmowe na policję, straż oraz pogotowie.

więcej

 

GIMNASTYKA WAŻNA SPRAWA DLA NAS DZIECI TO ZABAWA

Biedroneczki wiedzą, że ruch to bardzo ważna rzecz w życiu nie tylko każdego przedszkolaka ale również i dorosłych Kochani Rodzice.

Dlatego prosimy wziąć przykład z tych oto małych sportowców, którzy w czwartek 22 września pokazali na co ich stać.

więcej