SZKOŁA W PODCZELU

Od dnia 01.01.2017r. wszelkie opłaty z tytułu duplikatów legitymacji szkolnych, świadectw i innych prosimy dokonywać na konto Zespołu Szkół

o nr 20 1020 2821 0000 1902 0107 7866

z dokładnym opisem czego dotyczy.


Aktualny plan lekcji – 2 semestr 2016/2017 

(plan ważny od 6 lutego 2017r.)


Terminarz konkursów przedmiotowych 2016/2017


Dyrektor Zespołu Szkół w Kołobrzegu
ul. Lwowska 7
Ogłasza konkurs ofert na wynajęcie budynku szkoły w okresie ferii letnich tj. od 23.06.2017 – 24.08.2017r. Szczegółowych informacji udziela p. Grażyna Buraczewska oraz sekretariat szkoły w godz. 8:00 – 15:00 od poniedziałku do piątku pod nr telefonu 94 35 43 139
Oferty należy składać w sekretariacie szkoły w zaklejonych kopertach z dopiskiem „KOLONIA” lub wysłać na adres: Zespół Szkół ul. Lwowska 7; 78-100 Kołobrzeg
Termin składania ofert upływa 28.02.2017r.

KONKURS DLA UCZNIÓW

NA NOWE LOGO SZKOŁY!!!

na Zwycięzcę czeka atrakcyjna nagroda – GŁOŚNIK BT

Rada Rodziców przy ZS w Kołobrzegu informuje, że ze względu na małą ilość złożonych projektów termin zakończenia konkursu na nowe logo naszej szkoły zostaje wydłużony do 03 stycznia 2017r.

Złożone dotychczas prace dalej biorą udział w konkursie.

Serdecznie namawiamy do udziału – nagroda główna czeka na zwycięzcę


 Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia PZUOWUOWU-zmiany


W N I O S E K o przyznanie dofinansowania zakupu podręczników szkolnych i materiałów edukacyjnych w roku szkolnym 2016/2017 


Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017


Wyprawka i podręczniki na rok 2016/2017 – grupa 5-6 latków


Konsultacje Powiatowe ZZPN 2016


Szanowni Państwo, informujemy, że w dni wolne od zajęć dydaktycznych zapewniamy dzieciom całodzienną opiekę nauczyciela w szkolnej świetlicy. Oddział „0” i przedszkole pracują w tych dniach bez zmian.


Szanowni Państwo zgodnie z § 16 pkt.7 Statutu Zespołu Szkół przypominamy, że dziecko do czasu ukończenia 7-go roku życia musi odebrać osoba dorosła wskazana pisemnie przez rodzica.


 INFORMACJA DLA RODZICÓW – dotycząca dofinansowania do posiłków  w kołobrzeskich przedszkolach i szkołach.


Uwaga!

Zbiórka makulatury w każdą środę

od 8 00 do 14 30 – sala 218 lub świetlica.

Paczki z makulaturą powinny być podpisane, dobrze związane i przygotowane do dalszego transportu.

E. Płaczek S. Marcinkowska

 

III MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ BEZPIECZNY UCZEŃ

Dnia 8.02.2017r. w naszej szkole odbył się III Międzyszkolny Turniej „Bezpieczny Uczeń”.
W turnieju rywalizowały drużyny 3 – osobowe, składające się z uczniów kl.V i VI wszystkich kołobrzeskich szkół podstawowych.
Celem Turnieju jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz bezpieczeństwa
w sieci. Nad poprawnością wykonywanych zadań czuwali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji oraz Straży Miejskiej.

 

więcej

 

SPOTKANIE Z TEATREM

Aktorzy Narodowego Teatru  Edukacji z Wrocławia zaprosili nas do RCK w Kołobrzegu na kolejne ciekawe przedstawienia. Dzieci z zerówki i uczniowie z klas I-III obejrzeli przedstawienie pt. „Lokomotywa”. Było to barwne i porywające widowisko poświęcone twórczości Juliana Tuwima. Uczniowie klas IV-VI mieli okazję obejrzeć widowisko „Pan Twardowski”, które skłania młodych  widzów do refleksji nad postępowaniem i zastanowieniem się, czy cel uświęca środki. Gimnazjaliści tym razem obejrzeli spektakl „Dziady” cz. II, dzięki któremu każdy mógł spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy i zastanowić się, jak przejść przez nie i jakich błędów unikać. Wszystkie spektakle niosą za sobą dużą wartość edukacyjną, a zarazem  wychowawczą.

więcej

 

KONCERTY UMUZYKALNIAJĄCE

Za nami kolejne koncerty umuzykalniające. W styczniu muzycy prezentowali melodie inspirowane różnymi zjawiskami atmosferycznymi. Był deszcz i słońce, czyli obrazy malowane dźwiękiem fletu, oboju i pianina.

Koncert lutowy to magiczna, a zarazem muzyczna  podróż w różne zakątki świata. Dzieci przy dźwiękach fletu, klarnetu i pianina poznawały muzykę oraz tradycje i zwyczaje różnych krajów. Uczestniczyły w zabawach i tańcach narodowych.

więcej

 

BIEDRONKI PRZYPOMINAJĄ SOBIE ZASADY BEZPIECZNEGO PORUSZANIA SIĘ PO DRODZE

Jednym z bardzo ważnych aspektów bezpieczeństwa dziecka jest bezpieczna droga do przedszkola.  Dlatego też dnia 7.02.2017 r. wybraliśmy się na spacer , aby przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Mimo, iż maluch na ulicy znajduje się pod opieką nauczyciela, rodzica, powinniśmy powoli wpajać mu podstawowe zasady bezpieczeństwa. W drodze do przedszkola rozmawiajmy o mijanych znakach, sygnalizacji świetlnej, zasadach przechodzenia przez ulicę.

więcej

 

DZIEŃ ŻÓŁTY U SKRZATÓW

Dziś tj.02 lutego w przedszkolu królował kolor żółty. Wszystkie mamy postarały się ,by każdy z dzieci ubrany był w tym kolorze. Do „Krainy żółtego koloru”  zaprosiła nas „ Kaczka Dziwaczka”. Skrzaty z radością i wielkim zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich zabawach związanych z kolorem przewodnim.  Miały okazję zobaczyć prezentację, dzięki której poznały rośliny i zwierzęta o tej barwie.  Najbardziej zachwyciło milusińskich pole ze słonecznikami, co zainspirowało ich do wykonania pięknego bukietu słoneczników. Na zakończenie odbyła się degustacja smakołyków przyniesionych przez dzieci.

więcej