Articles from Styczeń 2020Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU

W dniu 29.01.2020 r. Drużyna składająca się z uczniów klasy 3 i 2 brała udział w powiatowych rozgrywkach „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Zawody rozgrywane były na Hali w Dźwirzynie. Drużyna rozegrała 3 mecze ostateczne zajmując 3 miejsce. Była to doskonała okazja do przeżywania emocji podczas rywalizacji sportowej.

więcej

 

BEZPIECZNI Z MAŁYM MISIEM

28 stycznia Dziś Skrzaty wzięły udział w zajęciach, dzięki których mogły poszerzyć wiedzę na temat służb ratowniczych oraz zapoznać się sytuacjami, w których należy korzystać z europejskiego numeru alarmowego. Przedszkolaki poprzez sytuacje zadaniowo – zabawowe utrwalały znajomość numerów 112, 999, 998 oraz 997. Uczyły się w jakich sytuacjach należy wezwać odpowiednie służby, a także jakie informacje należy podać w razie zagrożenia. Efektem finalnym było wykonanie plakatu pt. „Jestem bezpieczny, bo wiem, kogo prosić o pomoc”, realizując w ten sposób kolejny temat innowacji pedagogicznej „Mały Miś w świecie wielkiej literatury – moduł 6 – Bezpieczni z Małym Misiem”.

więcej

 

KONCERT – DYSCYPLINY SPORTU

Dnia 27.01.2020 w naszej szkole odbył się koncert pt.” Dyscypliny Sportowe” Dzieci za sprawą tematycznych melodii granych na keybordzie oraz gitarze , poznały najpopularniejsze dyscypliny sportowe. W trakcie koncertu dzieci naśladowały ruchy swoich ulubionych sportowców.

więcej

 

WIZYTA W PRZEDSZKOLU MAMY SZYMONA – PREZENTACJA ZAWODU KOSMETYCZKI

„Biedroneczki” doskonale wiedzą, czym zajmują się ich rodzice. Aby jednak wszystkim dzieciom przybliżyć specyfikę różnych zawodów, zaprosiliśmy do przedszkola mamę Szymona, która jest kosmetyczką. Gość przyjechał do nas z niewielkim fragmentem swojego warsztatu pracy, ale było tego bardzo dużo. Mama Szymona opowiedziała nam, na czym polega jej praca, o higienie oraz potrzebie dbania o zdrowie i wygląd. Pokazała jak pięknie można przyozdobić paznokcie. Z ogromną ciekawością przedszkolaki słuchały tego, o czym pani kosmetyczka opowiadała i co pokazywała. Na zakończenie mama Szymona pomalowała buźki dzieciom. Każdy maluch sam wybierał, jakiego chce bazgrołka na swoim poliku. W podziękowaniu za przybycie miłego gościa Biedroneczki wręczyły Pani kosmetyczce kwiatuszki oraz własnoręcznie kolorowane laurki.

więcej

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

przedszkole

zerówka

DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA

23 stycznia odbyła się w naszej szkole dyskoteka karnawałowa  dla klas 4-8.Nasi uczniowie mieli okazje pobawić się w rytmach Disko oraz posłuchać największych hitów muzycznych. Oprawą muzyczną zajął się Pan Jacek Szyszko ,który spełniał również życzenia muzyczne naszych uczniów. Podczas dyskoteki dzieci z klasy 6a zamówiły u naszego „DJ-a” dedykację muzyczną dla Marysi Świątkowskiej, która tego dnia obchodziła swoje urodziny. Wszyscy odśpiewaliśmy  huczne „sto lat”. W czasie dyskoteki uczniowie naszej szkoły wspierali zbiórkę pieniędzy dla chorej Marysi. Zebrane pieniążki w kwocie 270 zł zostały przekazane na leczenie córki Pana Dominika, naszego nauczyciela wychowania fizycznego.

więcej