Articles from Listopad 2019ANDRZEJKI W GRUPIE SKRZATÓW

Dziś  29 listopada Skrzaty przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły poznać swoją przyszłość ,tą bliską i tą daleką (np. kim zostanę w przyszłości).Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Na zakończenie zabawy Skrzaty otrzymały kalendarze adwentowe. Ten magiczny dzień sprawił milusińskim wiele radości i był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie, a dzieciom za wspólną zabawę.

więcej

 

PRAWA DZIECKA

Każdy człowiek ma swoje prawa, normy, które go chronią i pozwalają funkcjonować w społeczeństwie, państwie.
Prawa mają również dzieci, młodzież. Dziś Skrzaty poznały jakie prawa mają dzieci (prawo do zabawy, prawo do nauki, prawo do życia w rodzinie, prawo do życia bez przemocy, prawo do wyrażania swoich uczuć, prawo do ochrony).

więcej

 

WARSZTATY W LIPIU

W dniach 27.112019 – 28.112019 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach ekologicznych w Lipiu.

Głównym celem zajęć był wpływ zanieczyszczeń na poszczególne gatunki roślin i zwierząt. Uczniowie podczas wycieczki pobrali próbki do badań aby określić wskaźniki zanieczyszczenia wody i powietrza. Następnie w sali laboratoryjnej wykonywali samodzielne preparaty oraz oglądali przez mikroskop organizmy żywe. Na koniec zostały wykonane prace plastyczne na temat recyklingu , utylizacji oraz segregacji śmieci. Uczniowie wykazali się wielką kreatywnością i pomysłami.

Następnego dnia pojechaliśmy do farmy w Juchowie. Obejrzeliśmy nowoczesne gospodarstwo ekologiczne, które zajmuje się hodowlą krów. Duże zainteresowanie wzbudziły cielaki , które mogliśmy nakarmić i pogłaskać. Na koniec wizyty zjedliśmy pyszny obiad oraz zrobiliśmy zakupy w sklepie ekologicznym. Wyjazd obfitował w wiele atrakcji i ciekawych zajęć.

więcej

 

25 LISTOPADA DZIEŃ MISIA

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Misia. Społeczność naszej szkoły w wyjątkowo uroczysty sposób świętowała ten dzień. Każdy uczeń przyniósł swoją najmilszą maskotkę lub przebrał się za misia. Impreza przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze.

Rozstrzygnięcie konkursu „Mój ulubiony miś z bajki”

Dzień misia u Biedroneczek

Dzień misia u Skrzatów

więcej

 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jakie mają prawa, oraz, że wszyscy jesteśmy równi, niezależnie od wieku, rasy płci, czy pochodzenia. Oprócz pociągu, którym jeździliśmy po różnych krainach (np. radości, szacunku, nauki itp…) oraz  piosenek o tematyce dotyczącej praw dziecka, które tego dnia towarzyszyły naszym przedszkolakom Biedroneczki wykonały plakat na temat ich praw.

Ten dzień miał wielkie znaczenie dla przedszkolaków. Był radosny i wesoły.

więcej

 

SPEKTAKLE TEATRALNE

W dniach 19 i 20 listopada odwiedziliśmy RCK w Kołobrzegu. Mieliśmy okazję obejrzeć ciekawe i inspirujące przedstawienia teatralne w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Wśród nich znalazły się takie tytuły jak „Przyjaciele z Bullerbyn”, „Samotni w tłumie” oraz „W krainie mitów”.

więcej