EUROPEJSKIE DNI JĘZYKÓW OBCYCH

26 września obchodziliśmy w naszej szkole „Europejskie Dni Języków Obcych”.

Uczniowie klasy 7 i 8 opracowali w języku niemieckim i angielskim słówka dotyczące poszczególnych pomieszczeń w naszej szkole. Następnie przykleili kolorowe karteczki z opisem na pierwszym i drugim piętrze  ,tak aby każdy uczeń mógł je odczytać w  ramach powtórzenia bądź wzbogacić swoją wiedzę o kolejne nowe słownictwo. Młodsi uczniowie klas 4,5a i 5b  przygotowali na te okazję flagi państw europejskich ,które zostały zawieszone na holu naszej szkoły ale także przetłumaczyli swoje plany lekcji na język niemiecki i angielski .Na pierwszym piętrze można było przeczytać ciekawostki dotyczące języków obcych jak również spróbować  odczytać najdłuższe  słowa  w języku niemieckim. Na parterze uczniowie zawiesili plakat z pytaniem: ”Dlaczego warto uczyć się języków  obcych?” który mogli uzupełnić pisemnie swoimi argumentami. W czasie lekcji klasy 4a,5a,5b i 6a  miały okazje obejrzeć film pt. ”Aschenputel” w wersji niemieckiej z polskim lektorem a klasy 7 i 8 obejrzały film w języku niemieckim pt.” Die Wolke ”.

więcej

 

KĄCIK PRAWNY

„Kącik Prawny”- to miejsce, w którym będą podawane informacje z zakresu edukacji prawnej. Pomysł powstał po spotkaniu przedstawicieli Rady Pedagogicznej i Rodziców naszej szkoły z Sędziną Anną Marią Wesołowską. Tematyka zagadnień będzie ulegała zmianie, aby informować o niebezpieczeństwach jakie czyhają na dzieci we współczesnym świecie. W miejscu dla każdego dostępnym, czyli w głównym holu szkoły, na parterze  znajduje się tzw. skrzynka korczakowska. Zgodnie z myślą Janusza Korczaka- „Dziecko ma prawo do poważnego traktowania jego spraw, do sprawiedliwego ich rozważania”- skrzynka staje się miejscem o wyjątkowym przesłaniu i znaczeniu. Uczniowie mogą do niej wrzucać karteczki ze swoimi problemami, z myślami, które czasem ciężko wypowiedzieć. Kłopoty dzieci na pewno będą potraktowane z wielkim szacunkiem i w miarę możliwości sprawnie rozwiązywane.
Odwiedzających naszą szkołę zapraszamy do lektury!

więcej

 

BIEDRONECZKI ROZDAJĄ UŚMIECHY !!!

W Światowym Dniu Uśmiechu Biedroneczki wybrały się na spacer, aby wręczyć napotkanym osobom kolorowe kwiatki. Chcieliśmy sprawić radość innym i zachęcić do częstego uśmiechania się. Był to naprawdę radosny i uśmiechnięty dzień i oby jak najczęściej gościł na twarzach naszych przedszkolaków i mieszkańców naszego osiedla.

więcej

 

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU U BIEDRONEK

„Dobry humor dzisiaj mamy, więc uśmiechy przesyłamy” z takim hasłem i uśmiechem na twarzy dzieci z grupy Biedroneczki obchodziły dzień uśmiechu. W tym dniu przedszkolaki starały się przez cały dzień utrzymać wspaniały humor i uśmiech na twarzy. Tym uśmiechem zarażały wszystkich swoich kolegów z przedszkola oraz panie.

„Uśmiech to zdrowie!”- więc uśmiechajmy się jak najczęściej.

więcej

 

DZIEŃ ZIEMNIAKA

W piątek 4 października w naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Ziemniaka.

więcej