Articles from Październik 2019ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE – SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

Dnia 29 października w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie ze specjalistą ds.żywienia i dietetyki p.Bożeną Rapacz-Kasprzak we współpracy z NPPP „Równe szanse”.
Dzieci zapoznały się z zasadami zdrowego żywienia oraz  przygotowały pod okiem pani dietetyk pyszną sałatkę. Uczniowie chętnie próbowali kolejnych składników potrawy, czasami po raz pierwszy. Zobaczyli, że  warto poznawać nowe smaki. Wspólna praca dała dzieciom dużo radości i zakończyła się degustacją potrawy.

więcej

 

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Dziś w naszej szkole Skrzaty wspólnie z kolegami i koleżankami ze szkoły uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami policji. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Pan policjant przypomniał dzieciom jak prawidłowo poruszać się w ruchu ulicznym, w tym przechodzić przez ulicę. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i do kogo zwracać się w przypadku zagrożenia .Dzieci pozytywnie zaskoczyły gościa znajomością numerów alarmowych. Podczas spotkania milusińscy dowiedziały się również jak ważna i odpowiedzialna  jest praca policjanta.

więcej

 

TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

Od 21 do 25 października trwa Tydzień Promocji Zdrowego Stylu Życia

więcej

 

KONKURS PLASTYCZNY „JAK BYĆ SZCZĘŚLIWYM”

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, obchodzonego 10 października, został zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Jak być szczęśliwym”. Uczniowie wykonali prace, które zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym.

więcej

 

KLASA 6A POMAGA W SCHRONISKU

Uczniowie klasy 6a w niedzielne popołudnie 20 października pod opieką p. Agnieszki Kuczery odwiedzili kołobrzeskie schronisko. Wychowankowie zakupili koce i akcesoria pielęgnacyjne niezbędne dla psów i kotów. Korzystając z pięknej pogody wyszliśmy na spacer z psami. Miło było zrobić taką niespodziankę bezdomnym i opuszczonym psom. Wyprawa do schroniska wzbudziła w uczniach poczucie odpowiedzialności za zwierzęta oraz wiele empatii i wrażliwości.

więcej

 

PISZEMY KARTKI I LISTY DLA POWSTAŃCÓW WARSZAWSKICH

W tym roku szkolnym nasza szkoła również dołączyła do ogólnopolskiej kampanii mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. W ten sposób promowana jest patriotyczna postawa i tożsamość narodowa w Polsce i poza jej granicami.

Podziękowania skierowane są do wszystkich uczniów naszej szkoły za piękne kartki i listy. Do pani Agnieszki Kuczery, która przeprowadziła w klasach lekcje historii na temat Powstania Warszawskiego oraz do wszystkich wychowawców od 3 latków aż do VIII klasy za zaangażowanie w/w projekt.

więcej