Articles from Wrzesień 2019PROGRAMIE ZDROWIA JAMY USTNEJ

Biedroneczki biorą udział w Przedszkolnym Programie Zdrowia Jamy Ustnej i Zapobiegania Próchnicy skierowanym do dzieci z województwa zachodniopomorskiego pod hasłem „Zdrowe zęby mamy – marchewkę zajadamy”

 Dzisiaj odbyły się I zajęcia pt.  ,,Zdrowe ząbki i piękny uśmiech’’. Dzieci rozmawiały na temat różnych przyborów higienicznych, bawiły się w lustro oraz uczyły się na modelu jamy ustnej jak prawidłowo szczotkować zęby.

więcej

 

ROZPOZNAJEMY OWOCE

Realizując tematykę „Idzie jesień przez sad” Skrzaty rozpoznawały za pomocą zmysłów owoce naszych sadów oraz owoce egzotyczne. Wszystkie dzieci bezbłędnie wskazały dany owoc smakując go; pojawiły się małe pomyłki gdy miały określić  owoc poprzez dotyk .Oczywiście wszystkie owoce zostały przez milusińskich  z apetytem zjedzone, gdyż każdy przedszkolak wie jak ważne dla zdrowia jest ich codzienne spożywanie.

więcej

 

PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

Realizując zadanie z „Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego- Piękna nasza Polska cała” Skrzaty urządziły w swojej sali kącik  o tej tematyce.  Dzieci chętnie opowiadały o miejscach, które odwiedziły oraz pamiątkach ,jakie przyniosły do przedszkola.  Z pewnością milusińscy systematycznie  będą swój kącik wzbogać kolejnymi,ciekawymi eksponatami,  pokazując jak piękna jest nasza ojczyzna.

więcej

 

XXI MEMORIAŁ IM. MICHAŁA BARTY ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9 w Kołobrzegu 24.09.2019r., brała udział w zawodach Lekkoatletycznych. Zawody rozgrywane były w ramach XXI memoriału im. Michała Barty. Udział brali uczniowie i uczennice ze Szkół Podstawowych z Kołobrzegu i okolic. W wyniku rywalizacji w konkurencjach nasza reprezentacja zdobyła trzy złote i jeden srebny medal. Jest to doskonały wynik. Dziękujemy uczniom i czekamy na kolejne sukcesy.

więcej

 

SZUKAMY JESIENI

Dziś ,pierwszego dnia jesieni dzieci z grupy „Skrzaty” wybrała się do parku w poszukiwaniu jej oznak.  Z wielkim zainteresowaniem obserwowały przyrodę ,rozpoznawały  drzewa po liściach i owocach, zbierały piękne, kolorowe liście oraz kasztany i żołędzie. Wszystkie te okazy trafiły do kącika   przyrody w sali. Skrzaty miały okazję utrwalić także zasady bezpiecznego i prawidłowego poruszania się w ruchu ulicznym.

więcej

 

BIEDRONECZKI UCZĄ WĘŻA FELICJANA JAK PRAWIDŁOWO PRZECHODZIĆ PRZEZ JEZDNIĘ

Przez cały tydzień Biedroneczki utrwalały właściwe nawyki w zakresie prawidłowego, bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym, a głównie znajomość etapów bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Dlatego też dzisiaj postanowiły wybrać się wraz z wężem Felicjanem na spacer ,aby pokazać mu jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię.

więcej