DZIEŃ FIOLETOWY U BIEDRONECZEK

więcej

SPOTKANIE AUTORSKIE Z EWĄ CHOTOMSKĄ

10 maja 2019 r. , klasa 1a, z wychowawczynią Mariolą Nadziejko, spotkała się z Ewą Chotomską, autorką książek dla dzieci i wielu, wielu piosenek. Rodzice naszych pociech pamiętają ją z programu dla dzieci „TIK- TAK” , gdzie wcieliła się w postać Ciotki Klotki. Pani Ewa zachęcała dzieci do rymowania i rozwiązywania zagadek związanych z jej książką ” Kuchenny alfabet w zagadkach”. Opowiadała historię powstania książki o zwierzętach ” Pamiętnik Felka Parerasa”. Czytała również niepublikowany wiersz Wandy Chotomskie ( matki Ewy Chotomskiej) „Kasprowy Wierch”. Po spotkaniu uczniowie mieli możliwość zakupu książek i zdobycia autografu autorki, z czego chętnie skorzystały.

więcej

 

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE DLA UCZNIÓW

W dniach 9-10 maja w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne, prowadzone przez Centrum Edukacji i Profilaktyki „DIALOG” z Krakowa.

Uczniowie z klas IV-VIII i III gimnazjum pracowali nad temate ” Rozumiem, słucham, argumentuję, a nie atakuję- stop mowie nienawiści”. Natomiast uczniowie z klas I-III poruszali temat pt. „Słowa, które krzywdzą i ranią innych. Prawidłowa komunikacja u dzieci”. Trenerka w trakcie zajęć starała się uświadomić uczniom jakie zagrożenia wynikają z zachowań przemocowych. Podkreślała także konieczność dbania o estetykę słowa i kulturę bycia. Uczniowie podnieśli poziom  wiedzy dotyczącej konsekwencji używania substancji psychoaktywnych oraz mechanizmu uzależnienia od tych substancji.

więcej