Articles from Maj 2019LAUREACI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU „MISTRZ OZE”

29 maja w Technikum Kształtowania Środowiska w Szczecinie odbył się finał      IV wojewódzkiego konkursu „Mistrz OZE”. Do finału zakwalifikowano 12 drużyn         z województwa zachodniopomorskiego, w tym  drużynę z SP nr 9.

II miejsce zajęła drużyna w składzie: Anna Nadziejko i Gabriela Długosz

Konkurs składał się z trzech etapów, w których startowały dwuosobowe zespoły.

  • Etap I – przygotowanie plakatu na temat „OZE vs. SMOG”
  • Etap II – test wiedzy o odnawialnych źródłach energii
  • Etap III – zadania praktyczno – obliczeniowe

więcej

BIEDRONECZKI NA PRZEDSTAWIENIU,, PSZCZÓŁKA MAJA’’

We wtorek 28 maja 2019r. dzieci z grupy ,,Biedroneczki’’ obejrzały w RCK w Kołobrzegu spektakl teatralny „Pszczółka Maja” wystawiony przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

więcej

 

DZIEŃ MAMY I TATY U SKRZATÓW

Dziś 27 maja „Skrzaty”  świętowały  Dzień Mamy i Taty. Uroczystość taka to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Wszyscy goście z zaciekawieniem i uwagą słuchali życzeń, wierszy, piosenek, podziwiali umiejętności taneczne naszych milusińskich. Po części artystycznej dzieci osobiście złożyły życzenia oraz wręczyły wcześniej przygotowane drobne upominki. Spotkanie upłynęło w ciepłej, miłej, radosnej atmosferze.

więcej

 

WIZYTA STRAŻAKA W PRZEDSZKOLU

Dziś w naszym przedszkolu gościliśmy tatę Hani z grupy Biedronek, który jest strażakiem. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Milusińscy z wielką radością chciały przymierzyć hełm strażaka, aby poczuć się choć przez chwilę w jego roli. Spotkanie zakończyło się pamiątkowymi zdjęciami. Wrażenia jakie dostarczył dzieciom Pan Piotr na długo pozostaną w ich pamięci. Z całego serca dziękujemy Tacie Hani za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

więcej

 

WIZYTA STRAŻAKA W PRZEDSZKOLU

W związku z wdrażanym w przedszkolu Programem Preorientacji Zawodowej, w czwartek 23 maja odwiedził nas tata Mai, aby zapoznać dzieci z zawodem strażaka. Było to już nie pierwsze spotkanie z Panem Piotrem i jak zawsze zajęcia przeprowadzone były z dużym zaangażowaniem i profesjonalizmem ze strony naszego gościa.

więcej

 

POWIATOWE LEKKOATLETYCZNE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

W dniu 22.05.2019 roku odbyły się powiatowe lekkoatletyczne Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Z naszej szkoły udział wzięło pięcioro uczniów. W konkurencji rzutu oszczepem dziewcząt II miejsce i srebrny medal wywalczyła Małgorzata Kowalczuk z klasy VIII a. W skoku wzwyż dziewcząt III miejsce i brązowy medal wywalczyła Hanna Kaczorowska z klasy VII. Natomiast Miłosz Nowakowski z klasy VII zajął IV miejsce w skoku wzwyż chłopców z takim samym wynikiem jak zawodnicy na II i III miejscu. Bardzo dobre VII miejsce w ścisłym finale w pchnięciu kulą zajęła Julia Rowińska z klasy VIII a.

więcej