NAUKA UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

W czwartek 7 marca w grupie „Skrzatów” odbyło się spotkanie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, którą poprowadził Pan Piotr -przedstawiciel Straży Pożarnej. Bardzo interesująco opowiedział dzieciom jak udzielić pierwszej pomocy w sytuacjach zagrażających życiu człowieka m.in. skaleczenia, oparzenia, zatrzymanie krwotoku, utrata przytomności. Skrzaty z wielkim skupieniem i zaangażowaniem uczyły się podstaw reanimacji wykorzystując do tego „fantom”. Bardzo dziękujemy Panie Piotrze.

więcej

 

BIEDRONECZKI UCZĄ SIĘ PIERWSZEJ POMOCY

Dnia 07.03.2019r. w ramach programu ,,Bezpieczny Przedszkolak’’  nasze Biedroneczki odwiedził tatuś Mai pan Piotr , który jest strażakiem. Opowiedział przedszkolakom, w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały  pana ratownika dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia czy  utraty przytomności. Maluszki  nauczyły się a 4-latki przypomniały  sobie podstawowe  numery alarmowe  oraz jak wezwać pomoc przez telefon.

Duże wrażenie na dzieciach zrobił „fantom”, na którym dzieci uczyły się podstaw reanimacji.

więcej