Articles from Marzec 2019III POWIATOWY KONKURS O PRZYSŁOWIACH POLSKICH I ZWIĄZKACH FRAZEOLOGICZNYCH

27.03.19 r. w naszej szkole odbył się III Powiatowy Konkurs o Przysłowiach Polskich i Związkach Frazeologicznych. W międzyszkolnych zmaganiach udział wzięło piętnaścioro uczniów klas 4-8 z kołobrzeskich szkół podstawowych, a także z Rymania.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Sebastian Kostrubiec (SP nr 5),

II miejsce – Oskar Krupitowicz (SP nr 6),

III miejsce – Kinga Kubiak (SP nr 5).

Zwycięzcom gratulujemy!

Dziękujemy Panu Tomaszowi Tamborskiemu – Staroście Kołobrzeskiemu, Zarządowi Powiatu w Kołobrzegu, Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla laureatów i uczestników konkursu.

Dziękujemy również Pani Agacie Obuchowicz za wykonanie pięknej dekoracji.

więcej

 

SUKCES W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM PT. ” STAŚ MONIUSZKO TEŻ BYŁ DZIECKIEM”

Dnia 27.03.2019 r. uczennice Joanna Bonczkowska z klasy IIIa i Lena Wilczyńska z klasy IIa wzięły udział w trzecim, finałowym etapie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt. ” Staś Moniuszko też był dzieckiem” zorganizowanym przez Kuratorium Oświaty i Akademię Sztuki w Szczecinie. Do  trzeciego etapu konkursu wybrano 32 uczestników spośród 115 zgłoszonych prac. W czasie jednej godziny zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji do przeczytanego tekstu literackiego. Nasze uczennice z wielkim zaangażowaniem wykonały to zadanie. Joanna Bonczkowska została laureatką konkursu, zajmując trzecie miejsce w swojej grupie wiekowej. Gratulujemy Joannie sukcesu. Gratulujemy również Lenie Wilczyńskiej  za zakwalifikowanie się do finału konkursu.

więcej

 

ZABAWA W TEATR

Dnia 27 marca w środę odbyły się kolejne zajęcia z programu „Mały miś w świecie Wielkiej Literatury”. Tym razem była to zabawa w teatr. Nasze Biedroneczki zdobyły wiedzę ogólną o teatrze, pracy aktorów, poznały elementy niezbędne do tego aby powstało przedstawienie.

Ponadto wyobraźnia dzieci została zaktywizowana poprzez odgrywanie krótkich ról związanych z naszym przedstawieniem „Czerwony Kapturek”. Przy okazji omówiliśmy sobie również zasady kulturalnego zachowania się w teatrze. Dzieci były zachwycone!

więcej

 

WYNIKI SZKOLNEGO ETAPU KONKURSU PLASTYCZNEGO „STAŚ MONIUSZKO TEŻ BYŁ DZIECKIEM”

Uczniowie z klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Kuratorium Oświaty i Akademię Sztuki w Szczecinie. Konkurs poświęcony został dzieciństwu wielkiego polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki w 200-setną rocznicę jego urodzin.

W etapie szkolnym przyznano następujące miejsca:

I miejsce 

Julia Młodawska  –  kl. Ia, Lena Wilczyńska – kl. IIa, Joanna Bonczkowska – kl. IIIa

(prace zwycięzców zostały przekazane do II etapu do organizatora, gdzie wyłoniono uczestników etapu III – Joannę Bonczkowską i Lenę Wilczyńską)

II miejsce

Malina Heinrich, Bartosz Grzanka, Sandra Olejniczak, Hanna Satro, Zuzanna Radomska, Magdalena Ptak – kl. Ia;  Bartosz Kotkiewicz-Kaźmierczak, Adam Krahl, Zuzanna Lewandowska, Agata Kamecka – kl. IIa; Oliwia Kotkiewicz- Kaźmierczak, Zuzanna Kaczor – kl. IIIa

III miejsce

Jan Janiszewski, Wojciech Schulz, Marcin Ognyanov, Aleksander Galanciak, Kacper Tasiński, Kacper Helmin – kl. Ia; Maciej Kania – kl. IIa; Honorata Kszczanowicz – kl. IIIa

Wszystkim uczniom składamy gratulacje.

więcej

 

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

W piątek 22 marca Biedroneczki swoje zajęcia poświęciły znaczeniu wody w przyrodzie, a wszystko za sprawą Światowego Dnia Wody. Przedszkolaki na zajęciach poznały właściwości wody, rozmawiały na temat znaczenia wody dla ludzi, zwierząt, roślin oraz poznały sposoby oszczędzania wody. Sprawdzaliśmy również w jaki sposób zachowuje się cukier, sól, maka, płatki, olej oraz kolorowe cukierki w kontakcie z wodą. Dzieci z ciekawością przystąpiły do tego zadnia, a także do kolejnego, które pozwoliło im wytwarzać bąbelki w wodzie przy pomocy rurek do picia….któż z nas tego nie uwielbiał w dzieciństwie.

Na zakończenie wszyscy wspólnie „puszczaliśmy” statki na morzu oraz wykonaliśmy kolorowe rybki do naszego przedszkolnego „akwarium”.

więcej

 

WIOSNA

Biedronki

Skrzaty

klasy I – III