Articles from Luty 2019GÓRA GROSZA 2018/2019

Już 19 raz Szkoła Podstawowa nr 9 przystąpiła do akcji wspierającej dzieci w Domach Dziecka organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom”. W tym roku zebraliśmy kwotę: 407,97.

Dziękujemy za zaangażowanie w ten szczytny cel.

Mariola Nadziejko, Barbara Drążek

KONCERT UMUZYKALNIAJĄCY

Podczas minionego koncertu towarzyszyła nam muzyka z małego i wielkiego ekranu. Dzieci dowiedziały się, jaką rolę pełni muzyka w filmie. Świetnie rozpoznawały utwory ze znanych filmów i bajek. W erze kina niemego projekcjom kinowym towarzyszyła muzyka grana „na żywo”, natomiast współcześnie  wiele z melodii filmowych stało się prawdziwymi przebojami.

więcej

 

WALENTYNKI U SKRZATÓW

Walentynki  to dzień do okazywania sobie uczuć…. to dzień, w którym obdarowujemy się prezencikiem, kartką czy liścikiem. Ten dzień skłania nas do okazania ukochanej osobie jak bardzo nam na niej zależy, jak bardzo ją kochamy. W naszej grupie bawiliśmy się „Walentynkowo” – salę przystroiliśmy czerwonymi serduszkami, dzieci przygotowały niespodzianki swoim kolegom czy koleżankom w grupie. Serca towarzyszyły nam przez cały dzień.  Były konkursy, zagadki, zabawa przy muzyce. Najważniejsze, że nie zabrakło uśmiechu, bo przecież o to  najbardziej nam chodziło. Wszystkim ten dzień bardzo się podobał – szkoda, że jest tylko raz w roku…

więcej

 

SPOTKANIE Z NARODOWYM TEATREM EDUKACJI

Twórcy NTE z Wrocławia wraz z dzielnym Rumcajsem zabrali najmłodszych na ekscytującą wycieczkę w głąb niesamowitego Rzacholeckiego Lasu. Celem wyprawy było odnalezienie zaginionego Cypiska i raz na zawsze rozprawienie się ze złem czającym się w głębi tego nieprzebytego boru. Starsi uczniowie mieli możliwość dostrzec w Ani z Zielonego Wzgórza swoją rówieśniczkę, której problemy i sposób zachowania czasem przypominają ich samych.  Natomiast inscenizacja „Pana Tadeusza” ukazała całe bogactwo gatunkowe utworu Adama Mickiewicza i główne wątki dramaturgiczne składające się na to ponadczasowe arcydzieło. Wszystkie spektakle zostały wystawione na scenie RCK.

więcej

 

WALENTYNKOWA ŚWIETLICA

14 lutego obchodziliśmy Dzień Świętego Walentego. Dzień ten jest przypisany jako święto zakochanych. Jednakże w szerszym znaczeniu to dzień, w którym celebrujemy więzi rodzinne oraz przyjaźń.

W naszej świetlicy nie zabrakło akcentów walentynkowych, pojawiło się mnóstwo czerwonych serduszek. Uczniowie przebywający tego dnia w świetlicy szkolnej dowiedzieli się, skąd wzięło się to święto oraz kto jest patronem tego święta. Okazało się, że Walentynki są dobrą okazja, by podziękować swojej, mamie, tacie, dziadkom, przyjaciołom, za to, że są blisko nas. Dzieci chętnie wykonywały swoje laurki, a także chwaliły się otrzymanymi kartkami i prezencikami.

więcej

 

KUFEREK KREATYWNOŚCI – ,,W GALERII OBRAZÓW’’

Dnia 14 lutego nasze dzielne Biedroneczki brały udział w zajęciach prowadzonych w ramach projektu ,,Mały miś w świecie wielkiej literatury’’. Dzieci przyozdabiały  kuferek, w którym znajdowały się różnorodne materiały do prac plastycznych oraz tworzyły swoje obrazy przy muzyce Doroty Dziamskiej ,,Edukacja przez ruch- zabawy z linią’’

więcej