Articles from Styczeń 2019PODSUMOWANIE PIERWSZEGO SEMESTRU 2018-2019

 

więcej

 

ZIMOWY SPACER NA PLAŻĘ

Dziś Skrzaty wybrały się na zimowy spacer , by podziwiać piękny krajobraz.  Gdy dotarły na plażę zachwyciły się naturalnymi „rzeźbami „ jakie utworzył mróz na falochronach. Dzieci pamiętały także o mewach i kaczuszkach, którym przyniosły kaszkę z kukurydzy. Najwięcej radości sprawiła „Skrzatom” wesoła zabawa na plaży.

więcej

 

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, JAK CO ROKU W KARNAWALE

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień    niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą    przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tak też było u nas.

W dniu 24.01.2019r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy.

Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, kotki, policjantów, strażaków, Spider-Mana, …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.24

więcej

 

BAL KARNAWAŁOWY

Skrzaty

POZNAJEMY ZAWODY- TANCERKA

Na dzisiejszych porannych zajęciach w związku z wdrażanym Programem Preorientacji Zawodowej Biedroneczki przeniosły się w krainę orientu, magii oraz tańca i poznały kolejny zawód- tancerka. Zajęcia te były wyjątkowo ciekawe gdyż poprowadziła je mama jednego z przedszkolaków- mama Dominika. Zajęcia miały przede wszystkim na celu zapoznanie dzieci: ze specyfiką tego tanecznego zawodu, wyglądem tancerki orientalnej, a także przyborami potrzebnymi do uatrakcyjnienia występów tanecznych.

więcej

KARNAWAŁ W I A

22 stycznia, uczniowie Ia towarzyszyli swoim rodzicom podczas zebrania semestralnego i zaprezentowali się w przedstawieniu „Jak karnawał to karnawał”, aby w ten sposób pokazać, czego nauczyli się w pierwszych miesiącach nauki. Dzieci wraz z mamami przygotowały przepiękne stroje dla „aktorów”. Był strażak, kominiarz jak żywy, dobosz, pojawiły się grzybki, krasnoludki i kwiatki. Dziewczynki, które wcieliły się w postaci Nudy, Psoty i Złości, odczarował Nowy Rok 2019, zamieniając je w w Zgodę, Ciekawość i Pogodę. Dzieci świetnie się bawiły podczas piosenki „Na górce” oraz tańca integracyjnego – polki.

więcej