Articles from Grudzień 2018RODZINNA WIGILIA U BIEDRONECZEK

Wigilia – najbardziej uroczysty i wzruszający wieczór w roku, wyzwalający w ludziach ich najlepsze uczucia. W domach uroczyście, dziwnie urokliwie, ale nie tylko w domach. W naszym przedszkolu również.

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia zakończył się wspólną wigilią, która odbyła się 20 grudnia. Dzieci w tym dniu kolędowały wspólnie z rodzicami, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia oraz zasiadły do stołu z pysznymi smakołykami przygotowanymi przez rodziców.

Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, jak również rozmowy przy wigilijnym stole wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości, nadziei i życzliwości.Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

więcej

 

WIGILIA U SKRZATÓW

W piątek 21 grudnia w naszej grupie również odbyło się spotkanie wigilijne. Dzieci przygotowały dla rodziców program artystyczny. Recytowały wierszyki, śpiewały kolędy, zaprezentowały również taniec „Mikołajów”. Po występie nadszedł czas na dzielenie się opłatkiem, gdzie wszyscy życzyli sobie wzajemnie Wesołych Świąt. Rodzice otrzymali prezenty od swoich pociech w postaci własnoręcznie upieczonych i udekorowanych pierniczków.  Następnie wszyscy zajęli miejsca przy pięknie nakrytych stolikach, częstowali się poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców. Rozmowy przy wigilijnym stole wprowadziły nas w świąteczną i radosną atmosferę. Wielką radość sprawiły Skrzatom odwiedziny Mikołaja. Dzieci zaprosiły gościa do wspólnej zabawy. To była bardzo miłe i radosne spotkanie, na długo pozostanie wszystkim w pamięci.

więcej

 

„SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW” – CZĘŚĆ II KONKURSU

Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. W związku z tym, dzieci z klas I – III wykonały indywidualnie prace plastyczne o dalszych przygodach Gangu Słodziaków:

Klasa 1 narysowała swoje historie,

Klasa 2 stworzyła komiksy o Słodziakach,

Klasa 3 napisała krótkie historie o Gangu Słodziaków i je zilustrowała.

A oto wyniki konkursu:

I miejsce: Julia M., Kaja J., Maciek K., Asia B.

II miejsce: Malina H., Oliwia K., Hania S., Lena J., Wojtek S., Sandra O.

III miejsce: Kacper T., Olek G., Agata K., Zuzia R.

Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom i zachęcamy do wzięcia w udziału w kolejnych konkursach.

więcej

 

„MOJA ŚWIETLICA – NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCE W SZKOLE” – WYNIKI KONKURSU

Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu była organizatorem Rejonowego Konkursu Plastycznego „Moja świetlica – najpiękniejsze miejsce w szkole”. Głównym celem konkursu było rozwijanie kreatywności i wrażliwości artystycznej uczniów oraz wzbogacenie i rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych.
Szczególne wyróżnienie i nagrodę otrzymał Kacper Helmin z klasy 1a.
Wyróżnienia otrzymały również:
Julia Młodawska – 1a,
Aleksandra Ulatowska – 4a,
Marysia Świątkowska – 5a.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy za udział w konkursie, a także zachęcamy pozostałych uczniów do brania udziału w kolejnych konkursach.

więcej

 

WARSZTATY KULINARNE Z MISIEM OLAFEM

19 grudnia Skrzaty brały udział w warsztatach kulinarnych z misiem Olafem  w ramach projektu „ Mały miś w świecie wielkiej literatury”
Na zajęciach dzieci zapoznały się z zawodem kucharza, odwiedziły szkolną kuchnie oraz własnoręcznie wypiekły, a następnie przyozdobił pierniczki świąteczne. Unoszący się zapach naszych wypieków tylko potwierdził ze magiczny czas zbliża się wielkimi krokami.
P.s w naszej grupie zdecydowanie mamy kandydatów  na przyszłego MasterChefa.

więcej

 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU BOŻONARODZENIOWEGO

Dnia 18 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Ozdoba Bożonarodzeniowa”. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie ozdoby z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Prace były wykonane dowolną techniką, liczył się pomysł, oryginalne podejście do tematu, wkład pracy oraz estetyka w wykonaniu. Wyłonienie zwycięskich prac było bardzo trudne, ponieważ poziom prac był niezwykle wysoki.

Dziękujemy oraz gratulujemy wszystkim dzieciom oraz rodzicom za poświęcony czas i zaangażowanie włożone w wykonanie ozdób.

więcej