Articles from Listopad 2018



ANDRZEJKI U SKRZATÓW

Tymi słowami dzieci z grupy” Skrzaty”  30 listopada rozpoczęły zabawę andrzejkową.  Każde dziecko wrzuciło do miseczki z wodą swój dar- maleńki grosik, aby tym samym zapewnić sobie dobrą zabawę i pomyślne wróżby.
Dla dzieci była to ogromna niespodzianka. Odczytywanie znaków i przepowiedni wprowadziło wszystkich w tajemniczy nastrój.  Czerwone serduszko z  imionami kolegów i koleżanek wywołało uśmiechy i rumieńce na twarzach milusińskich. Poczęstunek, jaki mamy przygotowały swoim pociechom, bardzo wszystkim smakował. Dziękujemy   rodzicom za ogromne zaangażowanie, a dzieciom za wspólną zabawę.

więcej

 

KONKURS PLASTYCZNY „MÓJ ULUBIONY MIŚ Z BAJKI”

We wtorek dn. 27.11.2018r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny- „Mój ulubiony miś z bajki”. W konkursie brały udział dzieci z grupy „ Biedronek” oraz „Skrzatów”.  Wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomem oraz drobnym upominkiem.

Wyniki konkursu w grupie „Skrzatów”

I miejsce Adrianna L., Michał K.

II miejsce Liwia K., Hanna S.

III miejsce Filip P., Amelia W.

Gratulujemy wszystkim dzieciom i dziękujemy za udział w konkursie.

więcej

 

„ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA” W GRUPIE SKRZATÓW

„Światowy Dzień Pluszowego Misia” był znakomitą okazją, aby przybliżyć przedszkolakom literaturę, której bohaterami są misie. W piątek 23 listopada wszystkie dzieci przyniosły z domu ulubione maskotki i razem z nimi wysłuchały opowieści o historii powstania pluszowego misia.   Wspólnie z maskotkami dzieci tańczyły do piosenki „Pluszowy Miś” oraz „Jadą, jadą misie”. Bardzo trafnie „Skrzaty” rozwiązywały zagadki obrazkowe o znanych „bajkowych” bohaterach. Po zabawie Skrzaty przystąpiły do wykonania wizerunku swojego ulubionego misia z kartonu i bibuły. Nie zabrakło również degustacji ulubionego smakołyku wszystkich niedźwiadków-miodu.

więcej

 

DZIEŃ DEKAD

galeria

 

MOSKIEWSKA REWIA NA LODZIE

W dniu 22 listopada nasi uczniowie wybrali się do Szczecina na widowisko „Królowa Śniegu”, oparte na motywach baśni H. Ch. Andersena. Mieliśmy okazję podziwiać występ  w wykonaniu dzieci i młodzieży moskiewskiego teatru na lodzie. Wszystkim podobała się doskonała oprawa muzyczna, narracja, choreografia z trudnymi elementami jazdy figurowej na lodzie, piękna scenografia, wspaniałe kostiumy, światła i efekty pirotechniczne. Za pomoc i wsparcie w realizacji wyjazdu bardzo dziękujemy wychowawcom i opiekunom.

więcej

 

KONCERT UMUZYKALNIAJĄCY

Listopadowy koncert poświęcony był  najpiękniejszym piosenkom z bajek. Wokaliści przy akompaniamencie muzycznym wykonali utwory, które do dziś są prawdziwymi przebojami.

więcej