DZIEŃ POMARAŃCZOWY

W piątek w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pomarańczowy! Dzieci otrzymały list  od królika Szarusia. Podążając za jego śladami Skrzaty szukały zostawionych w sali wskazówek  do wykonania kolejnych marchewkowo-pomarańczowych zadań! Dzieciom zabawa  w małych detektywów bardzo się podobała! Dzień zakończyliśmy pysznym poczęstunkiem za który bardzo dziękujemy Mamie Wojtusia. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu „pomarańczowego kącika”.

więcej

 

POZNAJEMY WŁAŚCIWOŚCI WĘGLA

Ojjj środa u Skrzatów zdecydowanie do czystych nie należała.  Na dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy o węglu kamiennym. Wspólnie wysłuchaliśmy  wiersza pt „ Węglowa rodzinka”, wyjaśnialiśmy sobie na podstawie powieści ruchowej jak powstał węgiel oraz jakie produkty otrzymujemy z jego obróbki! Po części bardziej teoretycznej przeszliśmy do części praktycznej.  Dzieci w parach badały właściwości fizyczne węgla, a na koniec wykonały prace plastyczna  według instrukcji.

więcej

 

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

W środę w naszym Przedszkolu  obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Wspólne tańce, zabawy z wykorzystaniem darów jesieni oraz nietypowe konkurencje dawały dzieciom dużo radości ! Grupa Skrzatów życzy  uśmiechu i pozytywnej energii każdego dnia.

więcej