UDZIAŁ ŚWIETLICY W PROJEKCIE „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”

Przebieg realizacji punktu 10 –  „Według przepisu Babci lub Dziadka” czyli wykonanie z dziećmi regionalnej potrawy, degustacja i podzielenie się przepisem.
W ramach projektu „Piękna nasza Polska cała” w piątek 26 października na zajęciach świetlicowych przygotowaliśmy śledziki po kołobrzesku, które znalazły się na Liście Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Dzieci chętnie zajęły się najpierw sprawdzeniem czy śledziki są dobre w smaku, następnie kroiły je na drobne kawałki, które kolejno wrzucały do słoika, przeplatając paskami cebulki. Później dzieci ostrożnie zalały ciepłą marynatą śledziki, a na koniec udekorowały słoiki serwetką i wstążką.
Do degustacji zaprosiliśmy również Panią Dyrektor wręczając przygotowane słoiczki. Było smacznie :-).
Dziękujemy rodzicom za dostarczenie niezbędnych produktów.

więcej

 

UCZNIOWIE „DZIEWIĄTKI” Z WIZYTĄ W SCHRONISKU „REKS” W KOŁOBRZEGU

W dniu 25 października w Światowym Dniu Kundelka uczennice klasy 8a  ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Kołobrzegu wraz z opiekunem  odwiedziły schronisko dla zwierząt ,,Reks’’ w Kołobrzegu. Młodzież  przywiozła ze sobą karmę dla psów i kotów, które pochodziły ze zbiórki  „Pełna miska dla schroniska” ogłoszonej 3 tygodnie temu w szkole.

więcej