SPOTKANIE Z MARCINEM KOZIOŁEM W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

23 października 2018 r. klasy Ia i II a miały możliwość rozmowy z Marcinem Koziołem, pisarzem, podróżnikiem i kolekcjonerem starych komputerów. Pisarz tak barwnie opowiadał o bohaterach serii„Wombat Maksymilian”, że prawie każde dziecko wyszło z biblioteki z własną książką, wzbogaconą o autograf pisarza. Mamy nadzieję , że uczniowie naszej szkoły równie chętnie sięgną po detektywistyczną lekturę „Skrzynia Władcy Piorunów”, która także jest autorstwa tego pisarza. Uśmiechy dzieci podczas spotkania to znak dla nas nauczycieli, iż taka forma promocji czytelnictwa bardzo im odpowiada.

więcej

 

KONCERT UMUZYKALNIAJĄCY

Październikowe spotkanie z muzyką to zabawna historia Gamy i Pana Adama, pełna piosenek i melodii. Audycja dowiodła, że muzyka wymaga systematyczności, skrupulatności w doskonaleniu się, ale również spontaniczności. Dzieciom towarzyszyły skrzypce, altówka i flet.23

więcej

 

SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW – I CZĘŚĆ KONKURSU

Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. W związku z tym, w dniu 23.10.2018 zorganizowano „Dzień Głośnego Czytania”. Uczniowie klas I – III czytali i odtwarzali opowiadanie pt. „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej. Świetlica szkolna zamieniała się w leśną polanę, która gościła Gang Słodziaków: sowę Zosię, zajęczycę Zuzię, bobra Borysa, jeża Jerzyka, rysia Rysia, lisa Lucka, muchę Henrykę, żabę Żanetę i stonogę Jadwigę, w role których wcielili się uczniowie z I klasy, a dzieci starsze czytały książkę z podziałem na role.

więcej

 

ZAJĘCIA OTWARTE U BIEDRONECZEK-CZY JESTEŚ DUŻYM CZY MAŁYM PRZEDSZKOLAKIEM BĄDŹ DUMNY Z TEGO, ŻE JESTEŚ POLAKIEM

W związku z 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę dnia 19.10.2018 r. w grupie Biedroneczki  zostały przeprowadzone zajęcia otwarte dla rodziców o tematyce patriotycznej- ,,Co to jest Polska?”.

więcej