PROJEKT ERASMUS+

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Kołobrzegu biorą udział w międzynarodowym projekcie Erasmus+. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem THINK LOCALLY ACT GLOBALLY. Celem tej edycji jest propagowanie wspólnego działania społeczności międzynarodowej przy zachowaniu odrębności kulturowej i poszerzanie wiedzy o krajach europejskich.
W dniach 30 września -8 października gościliśmy przedstawicieli szkół (uczniowie i nauczyciele) z Niemiec, Francji, Portugalii, Grecji i Włoch.
Nasi goście mieli okazję poznać tradycje i kulturę naszego kraju dzięki wspólnym wycieczkom i spotkaniom w szkole. 2-3 października brali udział w wycieczce do Torunia, Gniewu i Ciechocinka. Wzięli udział w lekcji pieczenia pierników, odwiedzili planetarium, zwiedzili Toruń i tężnie w Ciechocinku, spędzili niezapomnianą noc w zamku w Gniewie.
W czwartek 3 października odwiedzili kołobrzeski port, przeszli po deptaku i molo, zwiedzili bazylikę i muzeum. W piątek spotkali się z Prezydentem Kołobrzegu Januszem Gromkiem.
Młodzi goście uczestniczyli w lekcjach, poznawali zasady panujące w szkole, projektowali wraz z uczniami SP nr 9 logo projektu. Nawiązali również przyjaźnie, które będą mieli okazję zacieśniać podczas kolejnych spotkań. Następna wizyta już w grudniu – tym razem w Grecji, do której udadzą się także nasi uczniowie z opiekunami.

więcej