URODZINY MARCHEWKI- DZIEŃ POMARAŃCZOWY

5 października Biedroneczki obchodziły „Urodziny marchewki”.
Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców na przykładzie marchewki. Dzieci określały jej jadalne części i poznawały sposoby wykonania z niej soku.
W tym dniu w ubiorach przedszkolaków, oraz pań dominował kolor pomarańczowy. Solenizantkę przywitano piosenką „Na marchewki urodziny”. Następnie odbyła się zabawa, oczywiście z marchewką w roli głównej. Były zabawy balonami , życzenia oraz poznawanie warzyw i owoców w kolorze pomarańczowym. Dzieci wyklejały kolorowym papierem urodzinowe marchewki.
Wszystkie dzieci obiecały, że będą zjadać to pyszne warzywo. Ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy i marchewkowy… dostarczył wszystkim dużej dawki witamin, śmiechu i zabawy.
Dziękujemy rodzicom za pomarańczowe przysmaki

więcej

 

FESTYN PIECZONEGO ZIEMNIAKA

W dniu 5 października odbył się w naszej szkole Festyn Pieczonego Ziemniaka. Zadaniem klas było przygotowanie swojego stanowiska z potrawami i udekorowanie go w jesiennym stylu. Dekoracje i potrawy były oceniane przez znakomite jury w składzie: p. dyrektor Wioletta Skowyra, p. Jacek Szyszko i p. Estelle Verdier  – nasz gość z Francji z Erasmus+. Wszystkie klasy przygotowały się bardzo dobrze, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Wygrała klasa Va. Po pysznym poczęstunku (ciasta, sałatki, pieczone ziemniaki, kiełbaski) przyszedł czas na konkursy sportowe i zdania zręcznościowe. Królową Festynu Pieczonego Ziemniaka została Zosia Błażejak z klasy IV b, która najaktywniej uczestniczyła w przygotowanych konkurencjach. W festynie brali udział również nasi goście z Erasmus+, którzy mogli się przekonać jak piękna jest Złota Polska Jesień i jak przepysznie smakują polskie potrawy.

więcej