Articles from Październik 2018DZIEŃ POMARAŃCZOWY

W piątek w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pomarańczowy! Dzieci otrzymały list  od królika Szarusia. Podążając za jego śladami Skrzaty szukały zostawionych w sali wskazówek  do wykonania kolejnych marchewkowo-pomarańczowych zadań! Dzieciom zabawa  w małych detektywów bardzo się podobała! Dzień zakończyliśmy pysznym poczęstunkiem za który bardzo dziękujemy Mamie Wojtusia. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu „pomarańczowego kącika”.

więcej

 

POZNAJEMY WŁAŚCIWOŚCI WĘGLA

Ojjj środa u Skrzatów zdecydowanie do czystych nie należała.  Na dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy o węglu kamiennym. Wspólnie wysłuchaliśmy  wiersza pt „ Węglowa rodzinka”, wyjaśnialiśmy sobie na podstawie powieści ruchowej jak powstał węgiel oraz jakie produkty otrzymujemy z jego obróbki! Po części bardziej teoretycznej przeszliśmy do części praktycznej.  Dzieci w parach badały właściwości fizyczne węgla, a na koniec wykonały prace plastyczna  według instrukcji.

więcej

 

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

W środę w naszym Przedszkolu  obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Wspólne tańce, zabawy z wykorzystaniem darów jesieni oraz nietypowe konkurencje dawały dzieciom dużo radości ! Grupa Skrzatów życzy  uśmiechu i pozytywnej energii każdego dnia.

więcej

 

WODA I JEJ TAJEMNICE

Czy bez wody życie jest możliwe? Jak powstaje deszcz? Czy klocek utonie? Czy woda ma kształt? Na te i wiele innych pytań dzisiaj staraliśmy się odpowiedzieć.
W środę nasza sala jak to dzieci powiedziały zamieniła się w małe laboratorium – rozmawialiśmy, badaliśmy, doświadczaliśmy i bawiliśmy się z wodą Dzieci z zainteresowaniem śledziły każdy eksperyment jednak Skrzaty najbardziej czekały na moment cyt. : „ może teraz coś wybuchnie”

więcej

 

TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

Trwa tydzień promocji zdrowego stylu życia. Zobaczcie co dzieję się w naszej szkole:

więcej

 

UDZIAŁ ŚWIETLICY W PROJEKCIE „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”

Przebieg realizacji punktu 10 –  „Według przepisu Babci lub Dziadka” czyli wykonanie z dziećmi regionalnej potrawy, degustacja i podzielenie się przepisem.
W ramach projektu „Piękna nasza Polska cała” w piątek 26 października na zajęciach świetlicowych przygotowaliśmy śledziki po kołobrzesku, które znalazły się na Liście Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Dzieci chętnie zajęły się najpierw sprawdzeniem czy śledziki są dobre w smaku, następnie kroiły je na drobne kawałki, które kolejno wrzucały do słoika, przeplatając paskami cebulki. Później dzieci ostrożnie zalały ciepłą marynatą śledziki, a na koniec udekorowały słoiki serwetką i wstążką.
Do degustacji zaprosiliśmy również Panią Dyrektor wręczając przygotowane słoiczki. Było smacznie :-).
Dziękujemy rodzicom za dostarczenie niezbędnych produktów.

więcej