Articles from Październik 2018INFORMACJE


 

TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

HARMONOGRAM


Aktualny plan lekcji ważny od 3 września 2018r.


Informacja dla rodziców – ważne!

Informujemy, że od dnia 01.10.2018 zakup obiadów dla dzieci

nie mających abonamentu będzie możliwy tylko po opłaceniu całego zestawu (zupa+ II danie).

Cena zestawu 8 zł.

  W pierwszej kolejności obiady  będą wydawane dzieciom które mają wykupiony abonament na cały miesiąc. W związku z tym zachęcamy Państwa do zgłaszania dzieci  na obiady abonamentowe.

Opłata  za PAŹDZIERNIK wynosi

8.00 x 23 dni = 184,00zł

Płatności można dokonać osobiście lub przelewem na konto:

  mBank:        60 1140 2004 0000 3002 7705 2235

Wszelkich informacji co do płatności udzielamy pod numerem telefonu 600 051 000.

            W  przypadku  nieobecności  dziecka  proszę  o  informacje  SMS  pod  numer

            600 051 000 przynajmniej  dzień  wcześniej  do  godziny  18ej.


Konkurs fotograficzny „Aktywne wakacje”


 Organizacja naboru na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych


Wyprawka i podręczniki dla grupy 5 i 6 latków na rok szkolny 2018/2019

Wyprawka do klasy pierwszej szkoły podstawowej w roku szkolnym 2018/2019


Informacje odnośnie legitymacji uczniów gimnazjum


Wirtualna adopcja psa Karata i kota Stefana


 Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia PZUOWUOWU-zmiany


Szanowni Państwo, informujemy, że w dni wolne od zajęć dydaktycznych zapewniamy dzieciom całodzienną opiekę nauczyciela w szkolnej świetlicy. Oddział „0” i przedszkole pracują w tych dniach bez zmian.


Szanowni Państwo zgodnie z § 16 pkt.7 Statutu Szkoły Podstawowej nr 9 przypominamy, że dziecko do czasu ukończenia 7-go roku życia musi odebrać osoba dorosła wskazana pisemnie przez rodzica.


 INFORMACJA DLA RODZICÓW – dotycząca dofinansowania do posiłków  w kołobrzeskich przedszkolach i szkołach.


HARMONOGRAM KOLOROWYCH DNI ROK

SZKOLNY 2018/2019

  1. Październik- pomarańczowy 10.2018
  2. Listopad- brązowy 11.2018
  3. Grudzień- czerwony 12.2018
  4. styczeń- biały01.2019
  5. Luty- niebieski 02. 2019
  6. Marzec- żółty 03.2019
  7. kwiecień- zielony 04.2019
  8. maj- fioletowy 05.2019

ŚWIETLICA DOŁĄCZA DO PROJEKTU – „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”

Przebieg realizacji  punktu 8 – praca plastyczna grupowa – „Strój ludowy naszego regionu”

Strój ludowy to ubiór wyrażający tożsamość, co zazwyczaj odnosi się do regionu geograficznego lub okresu w historii. Ma za zadanie podkreślić dziedzictwo regionu, tradycje kulturowe lub wyrażać dumę. Niestety Pomorze zachodnie, a tym samym miasto Kołobrzeg nie posiada swojego stroju regionalnego. Jednak położenie w bezpośrednim sąsiedztwie morza sprawia, ze rodzima ludność utożsamia się właśnie z morzem. Już od IX wieku,  głównym zajęciem ludności kołobrzeskiej było rybołówstwo, rzemiosło oraz warzenie soli. Do dnia dzisiejszego najważniejszymi elementami gospodarki miasta są turystyka, gospodarka morska oraz budownictwo. W mieście istnieje port morski obsługujący m.in. osobowy ruch graniczny. Z Kołobrzegu wypływają pasażerskie rejsy turystyczne na Bornholm oraz krótkie rejsy pasażerskie po morzu. Znajduje się tu także stocznia „Parsęta”, która świadczy szeroki wachlarz usług tokarskich, ślusarskich i spawalniczych. Jednak przede wszystkim remontuje jednostki pływające, a także buduje nowe.

więcej

 

TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem tygodnia. Liczymy na aktywny udział uczniów w organizowanych wydarzeniach. Nagrody za udział w konkursach zostały sfinansowane ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

więcej

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

15 października w Szkole Podstawowej nr 9 uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wzięli udział w apelu przygotowanym przez p. Agatę Obuchowicz i p. Joannę Barszczewską-Pawlicką, o nagłośnienie zadbał p. Jacek Szyszko.

Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego. Zostało ustanowione 27 kwietnia 1972 r.

Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 r.

Pani dyrektor Wioletta Skowyra wręczyła kwiaty i dyplomy nagrodzonym nauczycielom i pracownikom szkoły. Następnie obejrzeliśmy kolaż artystyczny w wykonaniu członków koła teatralnego i uczniów klasy IVa: przedstawienie ukazujące w żartobliwy sposób  ciężką pracę pedagogów, uczniowie recytowali też wiersze i złożyli życzenia swoim nauczycielom oraz wychowawcom i pedagogom.

więcej

 

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO

10.10.2018r. obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.
Z tej okazji w klasach VI, VII i VIII odbyły się spotkania z psychologiem szkolnym Aleksandrą Antczak.
W trakcie spotkań zastanawialiśmy się wspólnie nad symptomami zaburzeń psychicznych, częstotliwością ich występowania, przyczynami z jakimi zwlekamy z pójściem do specjalisty. Uczniowie zapoznali się również z różnymi możliwościami i formami pomocy. Ponadto rozmawialiśmy o różnicach zawodowych pomiędzy: psychiatrą, psychologiem, a psychoterapeutą.

więcej

 

PROJEKT ERASMUS+

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Kołobrzegu biorą udział w międzynarodowym projekcie Erasmus+. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem THINK LOCALLY ACT GLOBALLY. Celem tej edycji jest propagowanie wspólnego działania społeczności międzynarodowej przy zachowaniu odrębności kulturowej i poszerzanie wiedzy o krajach europejskich.
W dniach 30 września -8 października gościliśmy przedstawicieli szkół (uczniowie i nauczyciele) z Niemiec, Francji, Portugalii, Grecji i Włoch.
Nasi goście mieli okazję poznać tradycje i kulturę naszego kraju dzięki wspólnym wycieczkom i spotkaniom w szkole. 2-3 października brali udział w wycieczce do Torunia, Gniewu i Ciechocinka. Wzięli udział w lekcji pieczenia pierników, odwiedzili planetarium, zwiedzili Toruń i tężnie w Ciechocinku, spędzili niezapomnianą noc w zamku w Gniewie.
W czwartek 3 października odwiedzili kołobrzeski port, przeszli po deptaku i molo, zwiedzili bazylikę i muzeum. W piątek spotkali się z Prezydentem Kołobrzegu Januszem Gromkiem.
Młodzi goście uczestniczyli w lekcjach, poznawali zasady panujące w szkole, projektowali wraz z uczniami SP nr 9 logo projektu. Nawiązali również przyjaźnie, które będą mieli okazję zacieśniać podczas kolejnych spotkań. Następna wizyta już w grudniu – tym razem w Grecji, do której udadzą się także nasi uczniowie z opiekunami.

więcej