Articles from Wrzesień 2018PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

Realizując zadanie z „Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego- Piękna nasza Polska cała” Skrzaty urządziły w swojej sali kącik o tej tematyce. Już od kilku dni dzieci przynosiły do grupy eksponaty, chętnie wypowiadały się na temat ich pochodzenia, wyglądu, wykorzystania. Umieściły w nim również symbole narodowe. Z pewnością milusińcy systematycznie  będą swój kącik wzbogacały kolejnymi eksponatami, pamiątkami pokazując jak piękna jest nasza ojczyzna.

więcej

 

UDZIAŁ KLASY IIIa W PROJEKCIE EDUKACYJNYM „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”

Dnia 28.09.2018 r. uczniowie klasy III a wzięli udział w projekcie edukacyjnym pn. ” Piękna nasza Polska cała”, który jest związany z wyjątkowym świętem Polaków – setną rocznicą odzyskania niepodległości. W ramach tego projektu posadzili na terenie szkoły drzewko pamięci jako symbol życia i wolności. Młode drzewko jesion, podarowane przez tatę Rysia, uczniowie posadzili na terenie szkoły. Zaopatrzeni w rękawiczki i łopatki z dużym zaangażowaniem wykonali to zadanie. Wszyscy obiecali pielęgnować drzewko, podlewać w razie potrzeby i pamiętać  o tym z jakiej doniosłej okazji je posadzili. Dziękujemy bardzo panu Grzegorzowi za pomoc i za zabezpieczenie drzewka.

więcej

 

NASZ JESIENNY LAS

Podsumowaniem tematu „ Idzie jesień przez las, park” było wykonanie makiety lasu. Skrzaty wykorzystały do tego różnorodny materiał przyrodniczy: gałązki, szyszki, żołędzie, kasztany. Zanim przystąpiły do pracy prawidłowo rozpoznawały niektóre liście i dopasowywały do nich owoce. Następnie z wielkim zapałem  rozpoczęły tworzyć swoje dzieło. Piękny ,wczesnojesienny las z kolorowymi grzybkami dekoruje teraz naszą salę.

więcej

 

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Wszyscy uczniowie klasy IV-VIII oraz III klasa gimnazjum uczestniczyli w apelu, który miał na celu ukazać jak ważną rolę pełni w dzisiejszych czasach znajomość języków  obcych. Uczniowie klasy 8a przygotowali zabawną scenkę  z elementami  języka angielskiego i niemieckiego  pt. ”Bileciki do kontroli” a uczniowie klasy 4a i 4b wzbogacili  program artystyczny prezentacją wierszyków –rymowanek  ze sporą dawką argumentów, przekonywujących do nauki języków obcych. Apel zakończył występ klasy 5a w piosence niemieckiej „Ich springe, ich tanze” .Po programie artystycznym wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w poczęstunku ,który przygotowali uczniowie każdej klasy.  Na szkolnych tablicach w holu i na I piętrze można było zapoznać się z historią  ustanowienia  Europejskich Dni Języków Obcych i ich istotną rolą   oraz zapoznać się z powitaniami w językach krajów europejskich. Piękną dekorację  podczas apelu wykonała Pani Agata Obuchowicz.

więcej

 

NASZ MIŚ OLAF

W ramach projektu „Miś w świecie wielkiej literatury” Skrzaty powitały swojego misia w grupie. Z różnorodnych propozycji dzieci wybrały imię „Olaf”. Każdy Skrzat niecierpliwie czeka by zaprosić Olafa do domu i wspólnie z rodzicem przeczytać mu swoją ulubioną bajeczkę. Wraz z misiem do domu zawędruje grupowy dzienniczek, by na  zawsze utrwalić w nim fragment przeczytanej bajki.

więcej

 

SZUKAMY JESIENI

We wtorek 25 września grupa Skrzatów wybrała się do parku w poszukiwaniu „Skarbów  Jesieni”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały przyrodę ,rozpoznawały  drzewa po liściach i owocach, zbierały piękne, kolorowe liście oraz kasztany i żołędzie. Wszystkie te okazy trafiły do kącika   przyrody w sali. Skrzaty miały okazję utrwalić zasady bezpiecznego i prawidłowego poruszania się w ruchu ulicznym.

więcej